Su fiyat rekoru kırdı!

Kazayla şişlediği arkadaşını öldürdü

Finlandiya’da seçim heyecanı

Kayıp Bilge Baş kimdir ?

Sevgililer Günü’nde bu hediyeyi sakın almayın!

Gündem 8 Şubat 2015
332

Hayvanları Koruma Derneği üyeleri bir süre Eskişehir Haller Gençlik Merkezi’nde bulunan Shakespaere Pub adlı restoranda düzenledikleri etkinlikte elde edilen 2 bin 500 lira gelirle sokak hayvanlarına mama satın aldı. Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt, kedi ve köpekler için mama, kuşlar için de yem aldıklarını belirtti.

KÖPEKLERE MAMA DAĞITTILAR

Dernek Başkanı Kurt ile dernek üyeleri mamaları ilk olarak merkeze bağlı Karagözler Köyü’nde köpeklere dağıttı. Üyeler daha sonra kenar semtlerden başlayarak Eskişehir’in çeşitli semtlerinde kedi ve köpek mamaları ile kuş yemlerini dağıttı.

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt önümüzdeki ’14 Şubat Sevgililer Günü’ için hediye olarak hayvan satın alınmaması istedi. Kurt şöyle konuştu:

CANLI HAYVAN SATIN ALMAYIN

“Lütfen hiç kimse kız arkadaşına mutlu etmek için gidip Pet shoplarda kedi, köpek, tavşan gibi herhangi bir hayvan satın almasın. Çünkü hayvanlar parayla satın alınan canlılar değil. Onlar canlı; mal değil. Hediyelik eşya da değildir onlar. Genelde gençler, öğrenciler sevgilisini mutlu etmek için alıyor. İnsanlar okulu bittiğinde o köpeği, kediyi ailesinin yanına götüremiyor. Hepsi sokağa düşüyor. Hepsi üretim malı olduğu için de sokağa karşı dayanıklı değiller. Sokaklarda ziyan olup gidiyorlar.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: