‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’

Yüzde 100 yerli İnsansız hava aracı Almanya’da tanıtılıyor

Yurdum İnsanından Kareler

İnternet çok yakında ışık hızında olacak

SESOB’un misafiri var

Gündem 20 Nisan 2015
327

Sivas’ın Zara beldesine bağlı Korkut köyünde eğitim gören Gümüşay İlkokulu talebeleri, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (SESOB) misafiri olarak ile geldi. Kent merkezindeki Arkeoloji Müzesi’ni gezen talebeler, tabletga(‘send’, ‘event’, ‘Haber Detay’, ‘Impression’, ‘incehesap Text Link’); PCları ile milattan öncesine ait tabletga(‘send’, ‘event’, ‘Haber Detay’, ‘Impression’, ‘incehesap Text Link’); parçalarını görüntüledi.

SESOB, 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle Gümüşay İlkokulu 3, 4, 5 ve 6’ıncı sınıf talebelerini 1 gün süreyle Sivas’ta misafir etti. SESOB Başkanı Beşir Köksal eşliğinde il protokolünü ziyaret eden talebeler daha akabinde ildeki Arkeoloji Müzesi’ni gezdi. Yaklaşık 50 kişilik talebe grubu buradaki eserleri meraklı gözlerle inceledi. Gezide yer alan talebelerin büyük bir çoğunluğunun ilk defa il merkezine geldiği bilgisine ulaşıldı. Müze görevlilerinden eserler ile ilgili bilgi alan talebelerin cep telefonları ve tablet PC’ları ile milattan önce 13’üncü yüz seneye ait Hitit çivi yazılı tablet parçalarını görüntülemesi dikkat çekti. Eserler önünde cep telefonlarıyla selfie çekinen talebeler, gezileri akabinde da müze önünde toplu halde fotoğraf çektirdi.

Geziyle ilgili izah yapan SESOB Başkanı Beşir Köksal, her yıl turizm haftası nedeniyle bir köy okulunun talebelerini il merkezine getirdiklerini belirterek, “Burada talebelerimizi gezdiriyoruz. Tarihi mekanları tanıtıyoruz. Bazı büyüklerimizi ziyaret ediyoruz. Çocuklar buraya geldiklerinde gerçekten çok mutlu oluyorlar, çok memnun oluyorlar. Gözlerinin içi gülüyor. Daha yaşadıkları şehrin merkezini görmeyen çocuklar var, gerçekten mutlu oluyorlar. Benim görev yaptığım süreçte en mutlu olduğum şey, bu çocukların böyle mutlu olması” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: