M.E.B. Temel Eğitim Müdürü açıkladı!

Arıcılara uygulamalı eğitim şansı

TED Ankara Kolejliler’in büyük başarısı!

Amazon’dan yeni hamle

Serum bağlanan genç kız hayatını kaybetti

Gündem 13 Şubat 2015
639

Nusaybin Devlet Hastanesi’ne gribal enfeksiyon nedeniye giden Sevgi Dilmen’e serum bağlandı. Burada serum verilen Dilmen, iddiaya göre bir süre sonra fenalaşınca görevlilere, “Bu canımı acıtıyor, midem yanıyor çıkarın” dedi.

GENÇ KIZI DİNLEMEDİLER

Ancak görevliler serumu sonuna kadar verdikten sonra genç kız evine gönderildi. Eve giden genç kız bir süre sonra rahatsızlanınca yeniden Nusaybin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kalbi durduğu iddia edilen Dilmen, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde müdahaleyle kalbi çalıştırıldıktan sonra ambulansla sevk edildiği Mardin’deki özel hastanede bir hafka süren yaşam savaşını kaybetmişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Dilmen’in ailesi avukatları aracılığıyla hastane doktorlarının ihmal ve yanlıs tedavi uyguladıkları gerekcesıyle haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sevgi Dilmen’in ölümünü Meclis gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yazılı yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Tanrıkulu, şu soruları yöneltti.

SEVGİ DİLMEN NEDEN HAYATINI KAYBEYMİŞTİR ?

“Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 26 yaşındaki Sevgi Dilmen, gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiği Nusaybin Devlet Hastanesi’nde serum verilip evine gönderildikten sonra hayatını kaybettiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, Sevgi Dilmen neden hayatını kaybetmiştir? İddia doğru ise, Sevgi Dilmen’e yanlış tedavi mi uygulanmıştır? İddia doğru ise, Sevgi Dilmen’e gerekli tetkikler yapılmış mıdır? Türkiye’de hastaneye başvuran vatandaşlara doğru teşhis için gerekli tetkikler yapılmamakta mıdır?”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: