Nepal’de ölenler ateşe veriliyor

Beşiktaş’ın o yıldızı yakıyordu

İnönü Üniversitesi Malatya Sağlık Yüksekokulu’na dönüştürülecek

Suriyeli çocuk gelin trajedisi

Serum bağlanan genç kız hayatını kaybetti

Gündem 13 Şubat 2015
611

Nusaybin Devlet Hastanesi’ne gribal enfeksiyon nedeniye giden Sevgi Dilmen’e serum bağlandı. Burada serum verilen Dilmen, iddiaya göre bir süre sonra fenalaşınca görevlilere, “Bu canımı acıtıyor, midem yanıyor çıkarın” dedi.

GENÇ KIZI DİNLEMEDİLER

Ancak görevliler serumu sonuna kadar verdikten sonra genç kız evine gönderildi. Eve giden genç kız bir süre sonra rahatsızlanınca yeniden Nusaybin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kalbi durduğu iddia edilen Dilmen, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde müdahaleyle kalbi çalıştırıldıktan sonra ambulansla sevk edildiği Mardin’deki özel hastanede bir hafka süren yaşam savaşını kaybetmişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Dilmen’in ailesi avukatları aracılığıyla hastane doktorlarının ihmal ve yanlıs tedavi uyguladıkları gerekcesıyle haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sevgi Dilmen’in ölümünü Meclis gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yazılı yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Tanrıkulu, şu soruları yöneltti.

SEVGİ DİLMEN NEDEN HAYATINI KAYBEYMİŞTİR ?

“Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 26 yaşındaki Sevgi Dilmen, gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiği Nusaybin Devlet Hastanesi’nde serum verilip evine gönderildikten sonra hayatını kaybettiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, Sevgi Dilmen neden hayatını kaybetmiştir? İddia doğru ise, Sevgi Dilmen’e yanlış tedavi mi uygulanmıştır? İddia doğru ise, Sevgi Dilmen’e gerekli tetkikler yapılmış mıdır? Türkiye’de hastaneye başvuran vatandaşlara doğru teşhis için gerekli tetkikler yapılmamakta mıdır?”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Türkiye AB’ ye girecek!

Türkiye AB’ ye girecek!

24 Ocak 2015
277
Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında son durum

6 Mayıs 2015
265
“Geber” diye bağırıp…

“Geber” diye bağırıp…

10 Kasım 2014
309
Habersiz tatbikat korkuttu

Habersiz tatbikat korkuttu

12 Mayıs 2015
312
Bakü’de sergi zamanı

Bakü’de sergi zamanı

13 Mayıs 2015
282
Carlo Ancelotti sakata geldi

Carlo Ancelotti sakata geldi

13 Mayıs 2015
241

%d blogcu bunu beğendi: