İşçi servisi duvara çarptı: 12 yaralı

Müze ve örenyeri gelirleri arttı

Sınırda kanlı saldırı!

ABD’den Avrupa’da Rusya’ya gövde gösterisi

Sermiyan Midyat gerçeği açıkladı!

Magazin 17 Nisan 2015
314

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat, kendisini ölümle tehdit ettiği müddeasıyla amcası Ferit Dilaver Midyat’a açtığı davada ifade verdiği öğrenildi. Midyat ifadesinde, “Sanık beni de, annemi de ölümle tehdit etmiştir, şikayetçiyim” diye konuştu. Ayrıca oyuncu Sermiyan Midyat, yönetmenliğini üstelendiği “Hükümet Kadın” filmiyle babaannesi Zekiye Midyat’ı ve ailesini küçük düşürdüğünü müddea eden amcası Ferit Dilaver Midyat’a “tehdit” suçlamasıyla açtığı davada ifade verdi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Sermiyan Midyat hazır bulunurken, sanık Ferit Dilaver Midyat duruşmaya katılmadığı görüldü.

TEHDİT ETTİ

Kimlik tespitinin akabinde ifade veren Midyat, amcası tarafından ölümle tehdit edildiğini öne sürdü. Midyat ifadesinde, “Sanık Ferit Dilaver Midyat beni ölümle tehdit etmiştir. Bu nedenle endişelendim, hatta emniyete başvurdum. Asayişin yardımından yararlandım. Sanık aynı zamanda annemi de tehdit etmiştir. Olayı gören tanıklarım da vardır. Dinletmek için süre talep ediyorum. Şikayetçiyim davaya katılmak istiyorum” şeklinde ifade etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, Midyat’ın suçtan zarar görme ihtimalini dikkate alarak kamu davasına katılma talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Davanın bir önceki duruşmasında ifade veren sanık Ferit Dilaver Midyat ise ile ilgiliki suçlamaları reddetti. Amca Midyat savunmasında, “Müşteki Sermiyan’ın babasının öz annesi ile benim öz annem farklıdır. Kendisi söz konusu filmde babaannesi tiplemesi ile yaptığı kişinin, babaannesi olduğunu söylüyor. Lakin bu doğru değildir. Filmde gerçekte 5 dil bilen annemi okuma yazma bilmez, parmak basan bir kadın tiplemesi ile sundu. Ben kendisini telefonla aradım, açmadı. Bunun üstüne akrabam olan annesini aradım. Annesine bu yaptığının hatalı olduğunu çok istiyorsa kendi gerçek babaannesini canlandırabileceğini dedim. Annesine tehdit içerikli söz söylemedim. Daha akabinde Sermiyan bana mesaj atarak beni tehdit etti. Ben kendisini yüz yüze, telefonla, mesajla veya üçüncü kişiye söyleyerek tehdit etmedim” şeklinde ifade etti.

İddianamede sanık Ferit Dilaver Midyat’ın, Sermiyan Midyat’a karşı “tehdit” suçlamasıyla 6 aydan 2 seneye kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendiği biliniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: