Mustafa Ceceli Gaziantep’i salladı

Apollon tapınağı restore bekliyor

Üç ülkeden Türkiye’ye karşı kirli ittifak!

Sınıf arkadaşı 7 yaşındaki çocuğun boğazını kesti

Semih Saygıner rakip tanımıyor

Spor 21 Mayıs 2015
332

Erzincan’da Semih Saygıner fırtınası esiyor. Erzincan’da düzenlenen Türkiye 3 Band Bilardo Şampiyonasında, usta bilardocu Semih Saygıner, zorlu geçen maçta rakibini 40-32 yenmeyi başardı. Bu sonuçla Saygıner bir üst tura çıktı.

13 Şubat Spor Salonunda geçen 18 Mayıs günü başlayan ve yarın şampiyonun belirleneceği Türkiye 3 Band Bilardo Şampiyonasının ikinci etabına 224 sporcunun katıldığı öğrenildi. İlk etabı 754 sporcunun katılımı ile Antalya’da yapılan şampiyonanın ikinci etabında 224 sporcu Eylül ayında yapılacak üçüncü etaba çıkabilmek için mücadele verdiği görüldü. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Arcan, “Erzincan’da asıl turnuva bugün başladı. Yarın ilk dört, yarı final ve final müsabakaları yapılarak ikinci etabın şampiyonası belli olacak. Üçüncü etapta 88 sporcu, Aralık ayında yapılacak son etap ile de 32 sporcu karşılaşacak ve Aralık ayında Türkiye 3 Band Bilardo Şampiyonunu ve Milli Takımı oluşturacak ilk dört sporcu belli olacak. Hedefimiz 2016’nın Milli Takımını oluşturmak” diye konuştuğu görüldü.

Erzincan’da düzenlenen şampiyonanın 4’üncü gününde ünlü bilardocu Semih Saygıner sahne aldı. Mehmet Aksoy’u 40-32 yenerek bir üst tura çıkan Saygıner, “Zor bir maçtı, kazandığım için mutluyum. Organizasyon çok güzel geçiyor. Çok olumlu maçlar oynanıyor. Seyircinin ilgisi büyük. Yarı final ve final maçlarını televizyon canlı verecek. Bilardoda bu aşamaya gelmek sporun tanıtımı için çok önemli. Bende bir akabindeki maça bakacağım. İddialıyım. Ama uzun ara verdiğim için yavaş yavaş toparlanıyorum” şeklinde durumu özetlediği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: