Ahsen TV muhabirini deli eden genç

UEFA’dan Beşiktaş’a kötü haber

Slaven Bilic veda eder gibi konuştu

İOS için en iyi oyunlar!

Sarıyayla Barajı yapımı devam ediyor

Gündem 20 Nisan 2015
285

Düzce’nin Akçakoca beldesinde 2013 yılı Ağustos ayında temeli atılan Sarıyayla İçme Suyu Baraj inşaatı, havaların ısınmasıyla beraber bütün hızıyla devam ediyor.

Şantiye alanındaki iş makineleri, su tutacak alanın toprağını başka bir alan taşımaya başladılar. Baraj sahasında beton atma uğraşları hızlandırıldı 22 metre yüksekliğe çıkıldı. Akçakoca’nın 100 yıllık temiz içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Sarıyayla Barajında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 29 Ağustos 2013 tarihinde temeli atılan Akçakoca Sarıyayla Barajı’nın yüklenici firması, baraj alanı içinde su tutacak bölümün hafriyatını kaldırıldı ve beton atma uğraşları hızlandırıldı.

Hava şartlarının iyi gitmesini fırsat bilen yüklenici firmanın şantiye elemanları, barajın su tutacağı gövde inşaatının temelini attıklarını belirterek, su tutacak alandaki ve baraj gövdesini kuracağımız alanda beton uğraşlarının hızlı bir şekilde başlayarak yaklaşık üçte birlik bölümünün tamamlandığını ve 22 metre yüksekliğe çıkıldığını ifade ettiler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: