Turnuva bitti! Seksek ve mendil kapmaca oyunları nefes kesti

ÖSYM YGS kararını açıkladı

Football Manager 2015 Türkiye’de satışa çıktı

‘Yok gardaş hepsi hepsi 30 metre’

Şanlıurfa’da tek tip devri

Gündem 5 Mayıs 2015
260

Şanlıurfa’da binaların dış yüzeyi artık tek tip olacak… Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, il estetiği uğraşları kapsamında Tekel Caddesi’nde bulunan binaların dış cephesini tek tip olarak yapmak için gayret gösteriyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında ilin en işlek caddelerinden olan Tekel Caddesinde ve yönü Rabia ve Topçu Meydanı’na bakan binaların dış cephesini giydiriyor.

Çalışmalarda binaların dış cephesi yalıtım sistemi ile kaplanırken binada bulunan levhalar ve renkler tek tip oluyor. Bunun yanında duvara monte edilen klimalar ise özel bir kafesinin içine alınarak çevre kirliliğin önüne geçilmesi hedefleniyor.

ŞEHİR GÜZELLEŞİYOR

Vatandaşlar’dan Rıdvan Yankesen, Büyükşehir Belediyesi’nin uğraşlarının mantıklı ve olumlu olduğunu ifade etti. Çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e teşekkür eden Yankesen, “Bu noktaların güzel görünmesi, şehrimiz açısından çok güzel. Meydanlarımız ve Bahçelievler bölgesi git gide hareketleniyor. Binalarımızın dış cephesi tek renk olması görsel açıdan çok güzel olacağını düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz” dedi.

Kentte Kafe işletmeciliği yapan Fethiye Eylül ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu dış giydirme gerçekten çok iyi. Özellikle Bahçelievler Mahallesi’nde yapılıyor olması bizim için daha iyi. Burası gerçekten çok aktif. Özellikle tek renk olması benim çok hoşuma gitti. İşletmeci olarak ilte yaşan biri olarak sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: