Aamerikan şirketi RadioShack 26 milyon dolara satıldı

90 günlük bebeği çöp poşetine sarıp attılar

Coca cola firması satılıyor

Bu sene kurbanınızı İstanbul Ülkü Ocakları kesiyor

Şanlıurfa’da tek tip devri

Gündem 5 Mayıs 2015
234

Şanlıurfa’da binaların dış yüzeyi artık tek tip olacak… Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, il estetiği uğraşları kapsamında Tekel Caddesi’nde bulunan binaların dış cephesini tek tip olarak yapmak için gayret gösteriyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında ilin en işlek caddelerinden olan Tekel Caddesinde ve yönü Rabia ve Topçu Meydanı’na bakan binaların dış cephesini giydiriyor.

Çalışmalarda binaların dış cephesi yalıtım sistemi ile kaplanırken binada bulunan levhalar ve renkler tek tip oluyor. Bunun yanında duvara monte edilen klimalar ise özel bir kafesinin içine alınarak çevre kirliliğin önüne geçilmesi hedefleniyor.

ŞEHİR GÜZELLEŞİYOR

Vatandaşlar’dan Rıdvan Yankesen, Büyükşehir Belediyesi’nin uğraşlarının mantıklı ve olumlu olduğunu ifade etti. Çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e teşekkür eden Yankesen, “Bu noktaların güzel görünmesi, şehrimiz açısından çok güzel. Meydanlarımız ve Bahçelievler bölgesi git gide hareketleniyor. Binalarımızın dış cephesi tek renk olması görsel açıdan çok güzel olacağını düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz” dedi.

Kentte Kafe işletmeciliği yapan Fethiye Eylül ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu dış giydirme gerçekten çok iyi. Özellikle Bahçelievler Mahallesi’nde yapılıyor olması bizim için daha iyi. Burası gerçekten çok aktif. Özellikle tek renk olması benim çok hoşuma gitti. İşletmeci olarak ilte yaşan biri olarak sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: