Selfie çekerken kamyonun altında kaldılar!

Trafiği felç eden olay!

Ak Parti Şişli’yi Şeref Sezgin kazandı!

Ruble serbest dolaşımda

Şanlıurfa yeşerecek

Sağlık 26 Mart 2015
311

Şanlıurfa’ya dikilecek 2 milyon fidanla yeşerecek. Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gönül Elçileri projesi kapsamında, Şanlıurfa’da 100 dönüm arazi üzerine 10 bin fidan dikimine başlandığı bildirildi.

CAN SUYU VERİLDİ

Ağaç dikilecek Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan alana gelen öğrenciler ve protokol üyeleri, burada kazılan çukurlara fidanları dikip can suyunu verdiğı görüldü. İsmi  ‘Bereket Ormanı’ verilen alanda düzenlenen törene katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Hamdi İnan, öğrencilerle birlikte fidan diktiğı belirtildi.

2 MİLYON FİDAN DİKİLECEK

Proje kapsamında Şanlıurfa’da bu yıl 2 milyon fidan dikmeyi amaçladıklarını belirten Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Türkiye’nin 81 bir ilinde bu ormanlar bereket getirecektir. Ağaç hayattır ve hayatın kaynağıdır. Yeşil bir Şanlıurfa olarak ilerliyoruz. Bu yıl 2 milyon ağaç dikeceğiz. Sonbahar ve İlkbahar’da 2 milyon fidan dikilmesiyle, dağ taş ağaç olacaktır” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: