Eskişehir’de Yunus Emre heyecanı

Trabzonspor son dakikada 1 puanı kaptı

Yılın Son Bombası Beşiktaş’tan

Ünlü oyuncunun kızı 7 yaşında

Samsung’un yeni telefonunda ilginç özellik

Teknoloji 26 Şubat 2015
355

Samsung Galaxy S6  modeli hakkında bilinen pek çok şey olsa da, özellikle tasarım konusunda hâlâ fazla bir şey yok ortada. Bu da yeni Galaxy ya da Galaxy’lerin, insanlar tarafından daha fazla merak edilmesini sağlıyor.

SAMSUNG AYRINTI VERMEMİŞTİ

Samsung, telefonun bir teaser’ını yayınlamıştı. O teaser’da, öncekilere nazaran telefon çok daha fazla ön plana çıkarılmış; kimi özellikleri de açıkça ortaya konmuştu. Yine de cihaz(lar) ve tasarımları konusunda Samsung hiç renk vermemiş; cihazı merakla bekleyenlerin daha bir meraklanmasına sebebiyet vermişti. Neyse ki Alman GSM operatörü T-Mobile ise, teaser’ındaSamsung’dan çok daha eli bol davranmış:

EKRAN KIVRIMLI OLABİLİR

Piyasaya çıkan resmi Galaxy S6/S Edge’ler arasında en çok bilgi vereni. Aynı zamanda en çok da kafa karıştıranı. Neden mi?Şimdiye kadar gelen haberlere göre Samsung, GalaxyNote 4 ve NoteEdge‘de izlediği yolu bir kez daha izleyecek ve iki yeni tepe seviye telefon çıkaracak: Galaxy S6 ve Galaxy S Edge. Ancak bu görselde “Six” kelimesi geçiyor (İngilizce’de “6¨ demek) ve ekran kıvrımlı. Bu da, Samsung’un yalnızca Galaxy S6’yı geliştirdiğini gösteriyor olabilir. Ya da o modelin ismi “Galaxy S Edge” değil de, “Galaxy S6 Edge” olacak, bu da bir ihtimal. Ancak Note serisinde yapılan isimlendirmeye ve daha önce ortaya çıkan sızıntı haberlere ters bu da.

ÇİFT YÖNLÜ EĞİMLİ EKRAN

Diğer bir iddaaya göre, cihazın çift yönlü eğimli ekrana sahip olacağıydı (bu, GalaxyEdge için söylenmiş olsa da, şimdilik tek model üzerinden konuşmak daha mantıklı gibi). Ne yazık ki bu teaser’da, bu konu hakkında da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Buradaki bir ilginç nokta da, kilit tuşunun ekranın gerisine çekilmiş olması. Kıvrımlı ekran nedeniyle üstte olması bekleniyordu bu tuşun çünkü. Gerçi resme bakıldığında, telefonun eğimli ekran kısmının GalaxyNoteEdge’e göre biraz daha az olduğu görülebilir. Buradan da, Samsung’un kıvrımlı ekran kullanımını iki yana çektiği ve farklı kullanım özellikleri geliştirdiği anlamı çıkarılabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: