Tuğçe’nin ölümüne bakın ne sebep olmuş!

Kızılay felaketlere hazır

Kırım Tatarları Hıdırellez bayramını böyle kutladı

Google Maps’e yeni özellik

Samsung’un yeni saatinde büyük yenilik

Teknoloji 24 Nisan 2015
301

Samsung şu ana kadar bir çok akıllı saat kullanıma sunmuş olsa da artık yeni bir ürünün piyasaya girme zamanı gelmiş gözlemleniyor. Firmanın yeni akıllı saati Orbis kod adına sahip, teknoloji mağazalarında ise Gear A model adıyla kullanıcıların beğenisine sunulması muhtemel.

Orbis ile ilgili zaman zaman türli bilgiler sızdırıldı lakin firma ilk kez akıllı saatin yuvarlak bir ekranla geldiğini doğruladı. Bu doğrulama yeni giyilebilir cihazlar son kullanıcılara ulaştırılmadan geliştiriciler için hazırlanan SDK yani yazılım geliştirme kitinin basın bülteni aracılığıyla gerçekleşti.

Saatin yeni bir dizayn anlayışıyla gelmesi şüphesiz cihaza uygulama yazmak isteyen geliştiriciler için önem teşkil ediyor. Geliştiriciler önümüzdeki günlerde Samsung’un kendilerine daha detaylı bilgi vermesi için beklemede.

Yazılım geliştirme kiti için oluşturulan basın bülteninde yuvarlak ekranlı akıllı saate yönelik uygulamalara vurgu yapılmış. Yeni akıllı saatin yuvarlak ekrana sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Şimdi merak edilen konu ise ürünün Gear A adını taşıyıp taşımayacağı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan söylentilerde Samsung Gear A’nın Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’de de yer alan Exynos 7420 işlemcisini barındıracağı bilgisi vardı. Akıllı saatin 3G bağlantılı ve sesli arama destekleyen bir modelinin olması, kablosuz şarj özelliğiyle gelmesi öngörülüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Yılanı ısırdı!

Yılanı ısırdı!

11 Ocak 2015
299
PFDK’dan ceza yağmuru

PFDK’dan ceza yağmuru

23 Nisan 2015
325
Çatıda keçi operasyonu

Çatıda keçi operasyonu

23 Eylül 2015
421
Deniz Seki yakalandı!

Deniz Seki yakalandı!

15 Kasım 2014
335

%d blogcu bunu beğendi: