Eksik Fenerbahçe Çaykur Rizespor’a hazırlanıyor

Samsung Galaxy S6 Edge’nin maliyeti belli oldu!

Tff’den Beşiktaş’a red

Lucescu mayısta Galatasaray’a geliyor

Şampiyon tekvandocunun ilginç hikayesi

Spor 26 Nisan 2015
304

Kayseri’de, spor kulübünün bahçesinde takla atarken keşfedilen 14 yaşındaki Burak Serdar, tekvando Doğu Grupları Türkiye Şampiyonasında 1’inci oldu. Antrenmanları ile beraber derslerine de çalışan Serdar, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavından da 1 hatalı çıkardı.

Kayseri’de yaşayan 14 yaşındaki Burak Serdar’ın tekvando ile tanışma hikayesi, duyanları şaşırtıyor. Yedi yaşında arkadaşları ile beraber bir spor kulübünün bahçesinde oyun oynarken keşfedilen Burak Serdar, bugünlerde girdiği şampiyonalardan derecelerle ayrılıyor. Geçen günlerde Kayseri’de düzenlenen Doğu Grubu Türkiye Şampiyonasında 1’incilik elde eden Serdar, bunun yanında girdiği TEOG sınavında sadece 1 hatalı çıkardı.

Tekvandoya başlama hikayesini anlatan Serdar, “Ben 7 yaşındayken eski milli takım antrenörü Aziz hocanın beni keşfi ile tekvando hayatım başladı. Olimpik Spor Kulübü’nün önünde takla atarken, arkadaşlarım ile oyun oynarken beni görmüş. Gördükten akabinde da aileme söylemiş. ‘Bu çocukta yetenek var, bize gönderin’ demiş. Tekvando hayatım böylelikle başladı. Sonra antrenmanlara gitmeye başladım ve ilerledim. Kırmızı ve siyah kuşağa kadar geldim. Sonra Aslan hocanın destekleri ile buraya kadar geldim. Birlikte bir sürü şampiyonalara katıldık. 7 senedir sürekli tekvando yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim. Sevdiğim bir spor. Bu süre içerisinde bir sürü şampiyonaya katıldım ve Kayseri şampiyonlukları elde ettim. Doğu Grupları Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon oldum” dedi.

Eğitimi ile beraber antrenmanlara gittiğini ve sporun eğitimine olumlu katkı sağladığını anlatan Burak Serdar, şunları dedi: “Antrenmanlarımın yanında dershaneye gidiyorum. Dershaneden antrenmanlara geçiyorum. İkisini de yürütmeye çalışıyorum. TEOG sınavından da bir hatalı çıkardım. Oda İngilizce branşından bir hatalı çıkardım ve birçok rakibimin önüne geçtim. TEOG sınavının 2’incisi de var ve ona da hazırlanıyorum. Antrenmanlarıma da gidiyorum. Çalışmalarım devam ediyor. Şuan ikisi beraber çok güzel gidiyor.”

Gönlünde milli takımın yattığını söyleyen olumlu sporcu, “İnşallah Türkiye Şampiyonası’nda elde ettiğim dereceler ile beni görürlerse milli takıma gitmeyi çok istiyorum. Oradan da Avrupa Şampiyonalarında ülkemi temsil etmek istiyorum” dedi.

“BURAK ÖRNEK OLDU”

Burak’ın antrenörü Aslan Şahin, de, Burak ile 2008 senesinde tanıştıklarını anlatarak sözlerini şu şekilde tamamladı: “Aziz hocamın Burak’ı keşfetmesi ile beraber çalışmaya başladık. Bir devir akabinde sadece Burak ile ben ilgilenmeye başladım. Beraber çalışmamız 5 yılı geçtikten akabinde Burak maça çıkmaya hazır hale geldi ve maçlara girmeye başladık. Burak çok hırslı ve istikrarlı bir sporcu. Burak’ın sporla beraber sosyal ve ailevi ilişkileri de çok düzenli gidiyor. Burak’ın en son yapılan Doğu Grupları Türkiye Şampiyonasında 1’inci olması ve bununla beraber TEOG sınavında da bizim için gurur verici bir başarıya imza atması bütün ailelere örnek oldu.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Oktay Vural’dan eşine veda

Oktay Vural’dan eşine veda

16 Kasım 2014
279
Kara kış kapıya dayandı

Kara kış kapıya dayandı

24 Kasım 2014
304

%d blogcu bunu beğendi: