Türkiye’nin ilk türbanlı hakemi maç yönetti!

Trabzonspor Yaşar Kemal’i unutmadı

Kazayla şişlediği arkadaşını öldürdü

Okula ölen çocuğun adını verecekler

Sağlıkçılar “Tıbbi Atık Eğitimi” aldı

Sağlık 29 Nisan 2015
355

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, Gaziantep’te faaliyet gösteren tüm sağlık kuruluşlarının tıbbi atık sorumlularına, tıbbi atıkların yönetimiyle görevli personellerine “Tıbbi Atık Eğitimi” verildi.

Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime il genelindeki sağlık kuruluşlarında çalışan 250 sağlık çalışanı katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sinan Tütüncüler, tıbbi atıkların atık türleri içinde özel bir öneme sahip olduğu belirtti. Tütüncüler, “İl Müdürlüğümüz tarafından tıbbi atıklara yönelik denetimlere önem veriliyor. Gaziantep’in Tıbbi Atık Yönetimi hususunda önemli bir yol kat etmiş olmakla beraber, giderek artan sayıda sağlık tesisleri nedeniyle tıbbi atık miktarının her yıl giderek arttığı ve bunun da atık yönetim kalitesini arttırma gereğini ortaya çıkardığını belirterek, bu eğitimin bu ihtiyaca yönelik yapıldığını ifade etti.

Açılış konuşmasının akabinde başlayan eğitimde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personeli Ziraat Mühendisi Şengül İymen, Çevre Mühendisi Aslıhan Kayadelen ve Çevre Mühendisi Sadık Demiroğlu tarafından tıbbi atık kavramı, tıbbi atık yönetimi, sağlık kuruluşlarında alınması gereken çevresel önlemler hususlarında sunum yapıldı.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doçent Doktor Vuslat Keçik Boşnak tarafından tıbbi atık kaynakları tıbbi atıkların yarattığı sağlık riskleri ve neden olabilecekleri yaralanma ve hastalıklar, kaza veya yaralanma anında alınacak tedbirler anlatıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi teknik personelleri Çevre Mühendisi Mahir Emre Yalçın ve Çevre Mühendisi Özgecan Atalar tarafından, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tıbbi atıkların toplanması ve bertaraf yöntemine ilişkin bilgi verildi.

Eğitim sonunda gerçekleşen sınavla, eğitimde olumlu olan sağlık çalışanları belirlendi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: