Kemal Sunal da Doodle oldu!

Uğur Meleke’den Galatasaray yorumu

Barcelona Taraftarından Arda Turan’a Büyük Tepki

Çin’de namaz kılmak yasak

Sağlıkçılar dikkat! ‘Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’ tarihi belli oldu

Sağlık 20 Nisan 2015
320

Sağlık-Sen tarafından yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde geçen ay duyurusu yayınlanan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” 28 Haziran tarihinde yapılacağı açıklandı.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili Sağlık-Sen tarafından hazırlanan kitaplar bu hafta içinde şubelere dağıtılmaya başlanacak. Sağlık Bakanlığı’nın duyurduğu konular dikkate alınarak hazırlanan kitapların içeriğinde ortak konulara önem verilmiş ve sınav tarihine az bir zaman kalmış olması nedeniyle konular ayrı ayrı özetlendi. Şube müdürlüğü ve şeflik sınavları için ayrı; veri hazırlama kontrol işletmenliği, memurluk ve şoförlük sınavları için ayrı olarak hazırlanan kitaplar, üyelerimizin Görevde Yükselme Sınavlarına hazırlık sürecini en tesirli bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla sınav kapsamına uygun olarak hazırlandı.

ÜCRET SENDİKACILIĞI REDDEDİYOR

Sağlık-Sen’in vizyon sendikacılığını esas alan bir anlayışla salt ücret sendikacılığını reddeden bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, üyelerin kişisel ve akademik gelişimleri için bugüne kadar olduğu gibi bundan akabinde da onlara destek olmaya devam edeceklerini dedi. Akademik sendikacılık anlayışına uygun olarak Sağlık-Sen’in pek çok çalışması olduğunu dile getiren Karaer, sendikaların tek başınaca üyelerden aidat alan kurumlar olmaması gerektiğini ifade ederek sağlık çalışanlarının sosyal hayatına ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması için sendika olarak gerek Bakan düzeyinde gerekse bürokratlar düzeyinde görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve Mart ayında sınav duyurusunun Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını kayıt eden Karaer, sınava girecek sağlık çalışanlarına başarılar dileyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: