Türkiye’nin sipariş ettiği uçak deneme sürüşünde düştü!

Kızılay’dan Nepal’e büyük yardım

Dışişleri Bakanlığı Fransa’ya ateş püskürdü

Mesut için şok iddia

Sağlıkçılar 3 gün iş bırakacak

Sağlık 20 Mayıs 2015
306

Sağlıkçılar 3 gün iş bırakacak. Gaziantep-Kilis Tabipler Odası, Sağlık ve Hizmet Emekçileri Sendikası, Genel Sağlık İş ve Gaziantep Aile Sağlığı Elemanları Derneği, Aile Sağlık Merkezleri (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezleri’nde (TSM) 3 gün hizmet üretemeyeceklerini belirtti. Ardından bir basın izahı yaptı.

Yapılan izahda, ASM sağlık çalışanları, Cumartesi günleri fazla çalıştırma dayatmalarına karşı 5 ay direndikleri ve çoğunluğun ASM’lerini açmadıkları belirtilerek, iş bırakma eylemi yapıldı.

Açıklamayı yapan, Gaziantep- Kilis Tabip Odası Başkanı Hamza Ağca, 3 gün hizmet üretmeyeceklerini dedi.

Ağca, şunları dedi:

“Birinci basamak sağlık hizmetleri sunan yaklaşık 70 bin sağlık çalışanı tüm yurtta, en uzun iş bırakma eylemi yapmak zorunda bırakılıyor. Sağlık örgütleri, sağlık çalışanlarının haklarını savunurken, halkın sağlık hakkını savunmaktan hiçbir zaman geri durmamıştır.

Bizler koruyucu sağlık hizmetlerinin önem verdiği, halka yeterli muayene sürelerin ayrıldığı, her kesimin, eşit, ücretsiz, iyi sağlık hizmeti alabildiği, çalışanların haklarının gasp edilmediği, sağlık hizmetlerinin toplumun gereksinimlerine göre sunulduğu bir sağlık ortamı istiyoruz.

Birinci basamak sağlık çalışanları, bugün ve akabindeki iki gün, Cumartesi fazla çalışma ve işten atma tehditlerine karşı, kendi haklarını korumak için 3 gün hizmet üretemeyecek.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Orman’da kayboldular

Orman’da kayboldular

18 Haziran 2015
372
Petrolde büyük düşüş

Petrolde büyük düşüş

20 Aralık 2014
298

%d blogcu bunu beğendi: