İstanbul’da paralel operasyon devam ediyor

Safranbolu’da akrobasi gösterisi!

Kıvanç Tatlıtuğ ekranlara geri dönüyor

Irak ordusu o bölgeyi IŞİD’den geri aldı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklama yaptı

Sağlık 1 Mayıs 2015
323

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Birileri Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatıyor, birileri Atatürk’ün gölgesinde sefa devam ediyor olabilir. Birileri ondan geçiniyor olabilir ama lafla peynir gemisi yürümez, icraat, alın teri, emek, milleti sevmek, milleti dert edinmek ister” diyerek konuşmasına başladı. 

Müezzinoğlu, Mustafakemalpaşa beldesi Tatkavaklı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Devlet Hastanesinin açılış töreninde, sağlık alanında 12 yıldır yaptıklarıyla başlarının dik, alınlarının açık olduğunu, bu alanda geçen dünyayla yarışan, geçen dünyanın gıptayla izlediği bir süreci geride bıraktıklarını dedi.

Yeni hedeflerinin olduğunu, buna ilişkin yol haritalarının da bulunduğunu dile getiren Müezzinoğlu, şu şekilde devam etti:

“Sağlık hizmetinin standardını yükseltmek, sizin layık olduğunuz hizmetlerin en iyisini ve en ilerisini, sizlerin ayağına getirmek bizlerin en büyük sorumluluğudur. Büyük Önder Atatürk, ‘Türkiye Devleti Devleti’ne, Türk milletine muasır medeniyet seviyesinin üstündeki yer yakışır’ dediyse, o hedefe yürümemiz lazım. İnşallah bu ülkeyi 2023’te, o muasır medeniyet seviyesinin üstüne biz taşıyacağız. Birileri Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatıyor, birileri Atatürk’ün gölgesinde sefa devam ediyor olabilir. Birileri ondan geçiniyor olabilir ama lafla peynir gemisi yürümez, icraat, alın teri, emek, milleti sevmek, milleti dert edinmek ister. Bu milleti, bu ülkeyi seviyoruz. Ay yıldızlı bayrağa borcumuz var. Daha iyisini, daha güzelini sizlerle beraber el birliğiyle, gönül birliğiyle götüreceğiz ve daha iyilerini yapacağız.”

“Arkalarından birileri sufle veriyor”

AK Parti iktidarı öncesindeki son yılları hatırlatan Müezzinoğlu, “Almanya’dan Antalya’ya tatile gelmiş Alman yurttaşı, trafik kazası geçirmiş, Almanya’yı aramış, oradan ambulans uçak gelmiş, yurttaşını almış Almanya’ya götürmüş”, “İngiliz turist kalp krizi geçirmiş, ambulans uçak almış götürmüş” gibi haberler çıktığını anlattı.

Bunun o devir Türk insanı için ulaşılamaz bir hizmet gibi görüldüğünü dile getiren Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“(Vay anasını, biz adam olmayız, o günleri görmeyiz) dedirtiyorlardı bize ama Recep Tayyip Erdoğan, ‘Hayır, Almanya’da olan Türkiye’de de olacak’ dedi. ‘İngiliz’in başardığını, Türk milleti de başarır’ dedi. Şimdi ambulans helikopterlerimiz, ambulans uçaklarımız var. Ey o gün genel müdürlük yapanlar; ambulans bulamıyordu millet ambulans. Derme çatma ambulans bulsalar bile ‘Mazotunu doldurursan hastanı getirebiliriz’ deniliyordu. O ambulans ilerde mazot yoktu. Allah korusun, olmaz ya ola ki yine bu genel müdürler bu ülkenin, milletin başına gelirse ambulans mazotsuz kalır. Ambulans uçaklar, helikopterlerden vazgeçtim, normal ambulans ilerimiz bile mazotsuz kalır çünkü milleti dert etmiyorlar. Arkalarından birileri sufle veriyor, ‘Milleti ayrıştır, çatıştır, kandır ve eski Türkiye’yi oluştur’ diyor ama bu millet artık, milletle beraber yürüyen bir anlayışın kim olduğunu çok iyi biliyor. Milletle beraber 7 Haziran’dan akabinde çok daha büyük projelerle o muasır medeniyet seviyesinin üstüne biz taşıyacağız. Bunları yapmak bizim görevimiz.”

Bakan Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve bazı milletvekilleriyle açılış kurdelesini keserek, hastaneyi gezdiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: