Çağatay Ulusoy Serenay Sarıkaya’yı böyle öptü

‘Şiddete uğrayan kadınlar bizi isyan ettiriyor’

Mustafa Denizli’den Diego itirafı

Uzun süre oturmak çok tehlikeli

Sabahat Tuncel: ‘Gelin yaşamı birlikte kuralım’

Gündem 20 Mart 2015
266

HDP Milletvekili Sabahat Tuncel, Mimar Sinan Mahallesi’nde  düzenlenen nevruz kutlamasına katılarak açıklamalarda bulundu. Kutlamalarda halay çeken Tuncel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

MUHTARLARLA TOPLANTI YAPIYOR

Tuncel’in eleştirisi şöyle: “Şimdi de başkan olacakmış. O yüzden herhalde muhtar olamadı ya durmadan muhtarlarla toplantı yapıyor, kendi iktidarını güçlendirmeye çalışıyor. Ama buradan bir kez daha şunun altını çizerim. Geçen Selahattin Demirtaş arkadaşımız çok kısaca ona cevap verdi. Ama ben de buradan ‘Kürt sorunu yoktur’ diyen Türkiye’yi şirket gibi yöneten Çözüm Süreci’ne karşı olan milliyetçilere, cinsiyetçilere dayanarak Türkiye halklarını bir birine kırdırmaya çalışan, her konuştuğunda toplumu gerginleştiren Tayyip Erdoğan seni başkan yapar mıyız? Sen o başkanlığı rüyanda bile göremezsin. Rüyanda görürsün demiyorum, rüyanda bile göremezsin” diye eleştirisini dile getirdi. 

GELİN YAŞAMI BİRLİKTE KURALIM

Yaşanılan sorunları birlikte çözeceklerini söyleyen Tuncel’in açıklamaları şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu’na soruyorlar, ne kadar hedefliyorsun? Diyor ki ‘Yüzde 35.’ Böyle bir ana muhalefete, böyle bir iktidar. Bunu duyan Tayyip Erdoğan’ında yüzünde gülücükler oluşuyor. Bu coğrafyada yaşayan haklarımıza şu çağrıyı yapıyoruz. Gelin yaşamı birlikte kuralım. Biz aleviler adına siyaset yapmayacağız, Aleviler gelip bizim ile siyaset yapacak. Biz dindarlar adına siyaset yapmayacağız, dindarlar gelip bizim ile siyaset yapacak. Biz halklar adına siyaset yapmayacağız, hangi halktan olursa olsun kendileri gelip bizimle birlikte siyaset yapacak. Bu özgürlük ateşinin kalıcı hale gelmesi için devlete bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Özellikle Kürt halkı önderi Öcalan’ın barış sürecindeki çabalarında değinmiştim. Eğer bugün çatışmazsızlık varsa, eğer bugün barışı konuşabiliyorsak, eğer bugün özgürlükleri konuşabiliyorsak, Öcalan’ın emekleri küçümsenemez ama burada bir sorun var. Öcalan hala İmralı’da tutsaktır. Ama Öcalan’ın şahsında Türkiye hakları İmralı’da tutulmaktadır. Biz Kürtler, biz kadınlar, biz gençler artık buna yeter diyoruz. Kürt halkı önderi Öcalan’ın mesajını değil, kendisini istiyoruz. Kendisini bu meydanlarda görmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: