TFF’den başkana jet hızıyla yanıt geldi!

Destici ve Kamalak Giresun günlerinde kurtlarını döktü!

Sağanak yağışlar geliyor

Tahkim Kurulu’ndan Beşiktaş’a çok kötü haber

Rusya’yı destekleyen Türk Vatandaşları…

Gündem 25 Kasım 2015
1.002

Dün Türkiye sınırına giren Rus uçağının düşürülmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi sonrası Ekşi Sözlük’te ”Rusya’yı destekleyen TC vatandaşları” entrysi altında site üyeleri şu yorumlarda bulundular:

 

1)”büyük çoğunluğu hdp’lidir’

türk dememen yerinde olmuş”

2) ”türkiye vurmasaydı: sınır yol geçen hanı olmuş. korkaklar düşürmeleri lazımdı. angajman kuralları var.

türkiye vursa: angajman kuralları hemen uygulanır mı ya. bak şimdi savaş açılacak. 17 saniye geçtiyse ne olacak ya?
türk uçağı suriye tarafından vurulduğunda türkiye net olarak söyledi. sınırdan geçen her şeyi vururuz diye…
bunların işi gücü akp’ye laf sokmak… ulan burada laf sokacaksak rus uçağı vurulduğu için değil. işlerin 3 yıldır bu hale gelmesinden dolayı laf sokmalıyız”
3) ”abd’nin sınırlarımızda ve ülkemizde cirit atmasına ses çıkarmayan sözde t.c. vatandaşlarının yanında sütten çıkmış ak kaşık olan vatandaşlardır. üstelik abd’nin savunuculuğunu yapan bu insanlar aynı zamanda abd ve israil karşıtıdır.
yani, kusura bakmayın ama sizler kadar iki yüzlü olamazlar”

4) ”katar, suudi arabistan ve kısmen de kuveyt’i destekleyen tc vatandaşları ile karşı karşıya kalmışlardır. rus uçağının vurulmasının ya da ışid’in desteklenmesinin her iki taraftaki tc vatandaşları ile ilgisi yoktur ya ekşisözlükte twitter’da birbirini yemektedirler”

5) ”akp ve medyasının yıllardır bütün muhalifleri düşman ve vatan haini ilan edip hedef göstermesiyle ortaya çıkan algıdır. mesele rusya’nın desteklenmesi değil, akp’nin güvenilmezliği tescilli adımlarına uyamamaktır”

6) ”zamanında kars kalesine sovyet bayrağı diken zihniyettir.açıkça yapılan bir ihlalde bile neden düşürüldü diyebilen insanlar yarın öbür gün olası bir saldırıda düşmanı bile desteklerler.bakın burada akp nin dış politikalarını savunmuyorum aksine suriye nin bu halde olmasında ciddi payı vardır.lakin olan olmuş bu hatanın ceremesini türkiye çekmektedir.artık bu sorun kendini bu ülkeye ait hisseden herkesin sorunudur”

7) ”petrol sevkiyati yapan isid tirlarindan pay kapmadigi icin rusya’nin mudahelesinden gocunmamaktadir”

8) ”desteklediginiz ve devleti ele gecirmis, hukuku cope atmis parti, rusya’nin mudahelesinden hoslanmayabilir. isid’in petrol ticaretini hangi komsu ulkelerle yaptigi acik istihbarat haline gelmis durumda”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: