Abdurrahim Albayrak maçtan sonra konuştu

Minibüsçüler isyan etti ‘Karın tokluğuna çalışıyoruz’

Ölen kızı için kitap yazacak

Ermenek vefat eden madencilere ağlıyor!

Rıfat Kadri Kılınç’tan mahalle ziyareti

Gündem 9 Mayıs 2015
342

Aydın’da ‘Yaz Projeleri’ kapsamında mahalle ziyaretlerini gerçekleştiren Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, bu hafta Kıran Mahallesi ziyaretini gerçekleştirdiği görüldü.

Cuma namazı Kıran Mahallesinde kıldıktan akabinde yurttaşlarla cumalaşan Başkan Kılınç, bu proje kapsamında hem uğraşlarımızı tanıtma hem de yurttaşlarla bir araya gelme fırsatı tespit ettiklerini ifade etti. Daha akabinde yurttaşlarla bir araya gelerek; Kıran Mahallesi için öncelikli yapılması gerekenler ile ilgili bilgi istişaresi yapan Başkan Kılınç, Kıran Mahallesi Muhtarı Ahmet Karaca ve mahalle sakinleri tüm sokaklarını dolaşarak yapılması gerekenleri, eksiklikleri tek tek tespit ederek fizibilite çalışmasını başlattığı öğrenildi.

SÖZ ALDIK

Mahalle muhtarı Ahmet Karaca ile Kıran Mahallesine yapılacak olan camii inşaatı yeri için, arsa sahibi Yusuf Aydın ile öngörüşme yapan Başkan Kılınç, “Kıran mahallemiz için yapılacak olan camiimizin arsa yeri için Yusuf Aydın abimizden sözümüzü aldık ve projelerimize dahil ettik, şimdiden hayırlı olsun. Yapmış olduğu arsa temini için kendisine müteşekkiriz.” diye konuştu. Kıran Mahallesi ile Ahatlar Mahallesi arasındaki yolun açılması hususunda istişaresini gerçekleştiren Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, en kısa zamanda bu iki mahallemiz için ulaşımı rahatlığı sağlayacak olan yolun çalışmasını başlatacaklarını ifade etti.

Yaz Projelerinin çalışmasını gerçekleştirmek için mahalle ziyaretlerini sürdüren Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Kıran Mahallesine Düğün Salonu yapımı için arsa sahibi Hacı Fatma Çakır hamın efendiyi ziyaret etti. Düğün salonu yeri için Hacı Fatma Çakır Hanım’dan söz alan Başkan Kılınç, “Kıran mahallemiz içinde düğün salonu yapılmasını kararlaştırdık. Kıymetli büyüğümüzden arsa sözümüzü aldık, bu projemizin çalışmasını yaparak mahallemiz için yapılması gerekenleri tamamlamış olacağız. Planlamış olduğumuz projelerimizin yanı sıra belirlenecek olan noktalara gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız için dinlenme ve çocuk parkı yapımını da hedefliyoruz. Tüm bu uğraşlarımızı tamamlayarak Kıran Mahallemizi kabuğunu kıran bir mahalle konumuna yükselteceğiz” diye ifade etti.

Daha akabinde çocuklarla bir araya gelen Başkan Kılınç, çocuklara türlü oyuncaklar dağıttı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: