İstanbul Park ikinci el oto pazarı oldu

Sinem Kobal ile Kenan İmirzalıoğlu birlikte mi

Mardin’de Ak Parti adayları tanıtıldı

Üç ülkeden Türkiye’ye karşı kirli ittifak!

Rasul Mursalov’dan AHCP Başkanı Ali Kerimli’ye tebrik

Gündem 29 Nisan 2015
369

Azerbaycan Cumhuriyeti özgürlük davacısı, sürgünde olan genç politikacı Rasul Mursalov Azerbaycan Halk Cephesi Partisi (AHCP) başkanı Ali Kerimli’yi 50 yaşı olması adına tebrik etdi.

Rasul Mursalov’un tebrik mesajı bu şekilde: “Sayın Kerimli 1988 ci yıllarda Universite öyrencisi olduğu yıllarda ülkenin bağımsızlık davası adına Elbülfez Elçibeyin kurduğu Azerbaycan Halk Cephesi Harekatına katıldı ve onun en yakın dava arkadaşı oldu. Elçibeyin başkanlığında kazanılan bağımsızlıkta onun da payı olduğu şüphesiz. Dağlık Karabağ savaşında vatanını korumak adına Universiteten ayrılarak kendi isteyi üzerine savaşa gitti. Elçibey’in Cumhurbaşkanı olduğu dönemde devlet müşavirliyi yapan Kerimli henüz 28 yaşındaydı ve görevini halkına hizmet adına sundu. Ne acıdır ki, Haydar Aliyevin askeri darbesinden sonra demokratik, milli hükumet devirdi.

  Elçibeyin harekatı partiye çevirmesinden sonra başkan yardımcısı oldu sayın Kerimli ve Haydar Alıyevin işgalcı politikasına karşı mücadele vermeye, halkını savunmaya devam etti. Derdi yalnız halkın kurtuluşu, demokratik bir ülke kurmak oldu. Elçibeyin ölümünden sonra Parti başkanı seçilen sayın Kerimli yıllardır dikta rejimine karşı haklı mücadelede olmazın mahrumiyyetler yaşadı, ama hiç bir zaman davasından dönmedi.

  Sayın Kerimli sizi canı gönülden tebrik eder, 50. yaş yıldönümü adına kutlar, politik başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarla Rasul Mursalov”.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Türkiye’de milli yas !

Türkiye’de milli yas !

23 Ocak 2015
288
Ney’i böyle işliyor

Ney’i böyle işliyor

4 Nisan 2015
262
Dolar düşmeye devam ediyor

Dolar düşmeye devam ediyor

6 Nisan 2015
273
Yarın bu yollar kapalı!

Yarın bu yollar kapalı!

21 Kasım 2014
228

%d blogcu bunu beğendi: