Çankırı’da şemsiyelerle müthiş dekor

Yangını pet şişelerindeki suyla söndürmeye çalıştılar

Serdivan Gölpark için kritik görüşme

Uzmanlar açıkladı deprem kapıda!

Putin nükleer terörizmle suçlandı

Dünya 28 Ocak 2015
284

İSPANYA’da bir mahkemede, eski ajan Aleksandr Litvinenko’ya Vladimir Putin’in Rus organize suç mafyasıyla ilişkilerini sergilemesini durdurmak için Kremlin’in emriyle suikast yapıldığı iddia edildi.

2003 YILINDAN BERİ HİZMET ETTİĞİN KAYDEDİLDİ

Eski ajan Aleksandr Litvinenko (43) ile ilgili soruşturma raporunu haber yapan The Times, ‘Litvinenko cani Putin’i sergileyecekti’ başlıklı haberinde Rus ajanın İspanyol ve İngiliz gizli servislerine Avrupa’daki çetelerle ilgili istihbarat verdiğini  gündeme getirdi. 2006 yılında radyoaktif polonyum 210 ile zehirlenen Rus ajanın İngiliz Gizli Servisi MI6’e 2003 yılından beri hizmet ettiği kaydedildi.

AVUKAT BEN EMERSON AÇIKLADI

Litvinenko’nun eşi ve oğlunu temsil eden avukat Ben Emerson, yaptığı açıklamada, “Bu soruşturmanın kanıtının halka açıklanmasıyla Rus organize suçunun dünyada direkt Kremlin’den yönetildiği gerçeğinin bir kısmı orta çıkmış oluyor. Vladimir Putin’in Rusya’sı bir mafya devletidir” açklamalarında bulundu.

NÜKLEER TERÖR EYLEMİ

Soruşturmaya göre  ‘Nükleer Terörizm Eylemi’ manşetiyle birinci sayfadan veren İ gazetesi, binlerce İngiliz’in Alexandr Litvinenko’nun radyasyon zehirlenmesi ile hayatlarının riske sokulduğunu ve katillerinin Londra çevresinde peşlerinde radyoaktif izi bıraktıklarını yazdı. Gazete, ‘Litvinenko soruşturmasında Putin nükleer terörizmle suçlandı’ başlıklı iç sayfa haberinde, Kremlin’in hain gördüğü eski KGB ajanı Alexander Litvinenko’yu öldürmek için, Vladimir Putin’in büyük bir şehrin sokaklarında nükleer terör eylemi yapmakla suçlandığını belirtti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İzmir Dikili’de Sel Felaketi

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

29 Kasım 2016
634
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.404
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
586

%d blogcu bunu beğendi: