Milli mücadele ateşi tekrar yakıldı

Düğün Dernek 2 Sünnet fragmanı izle

Orduspor bozguna uğradı Orduspor 1 – 6 Elazığspor

Davutoğlu Konya’dan meydan okudu

Prof. Dr. Yücel Acer: ‘Amacımız paralel yapıyı silmek’

Eğitim 24 Mart 2015
349

Yeni ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, üniversitede paralel yapı olduğunu belirtti. Bu, durumdan sadece kendisinin değil, üniversitedeki hocaların büyük rahatsızlık duyduğu ve sıkıntı çektiği bir yapı olduğu anlatan Rektör Prof. Dr. Acer’in açıklaması şöyle:

BU NET BİR MESAJDIR

“Bu net bir gözlemdir. Üniversite hocalarının büyük bir çoğunluğunun ve devletin tespit ettiği net bir durumdur. ÇOMÜ son 4 yılda ehil olmayan, tarafgir, belli bir grubun temsilcisi olan bir yönetim tarafından yönetilmiştir. O nedenledir ki üniversitemizde son 4 yılda bir kalite ilerleyişi olmamıştır. Tersine bir gerileme olmuştur. Daha da önemlisi insani olarak da ciddi sıkıntıların yaşandığı bir 4 yıl olmuştur. Bunu bir avuç mutlu azınlığı hiçbir şekilde dikkate almadan söylüyorum. Üniversitede yapılan rektörlük seçiminde hocaların üçte ikisinden fazlası bu üniversitede yönetimin değişmesini istemiştir. Bu net bir mesajdır” dedi.

AMACIMIZ PARALEL YAPILANMAYI TAMAMEN SİLMEKTİR

Yeni Rektör Acer açıklamasına şöyle devam etti: “İnşallah bu 4 yılda bu zihniyette her kim olursa olsun üniversitenin herhangi bir yönetim kademesinde yer bulamayacaktır. Bu üniversite, hocalarına ve Çanakkale’ye ait olan, daha doğrusu bir devlet üniversitesi olarak milletimize ait olan bir kurum olarak varlığını devam ettirecek ve gelişmesine devam edecektir. Dolayısıyla amacımız paralel yapılanmayı üniversite yönetiminden tamamen silmektir. Bunu yaparken tamamen hukuk ve yasalar çerçevesinde hareket edeceğiz. İnsan ilişkilerini tamir etmemiz lazım. Önümüzdeki süreçte yaşanan kırgınlıklar ne olursa olsun üniversitemiz hocalarının tamamına sahip çıkarak onlar arasındaki kırgınlıkları gidererek huzurlu bir ortam kurmak esas hedeflerimizden birisi olacaktır. Üniversitemiz yönetimi kentteki kurumlarla iyi ilişkiler kuracaktır. Üniversitemiz yönetimiz siyaset üstüdür. Bilim, eğitim ve toplum katkısından yanadır. Dolayısıyla bizim herhangi bir siyasi tarafla ilişkili olmamız söz konusu olamaz.” diye konuşmasını bitirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Örnek sıvacının tek isteği

Örnek sıvacının tek isteği

22 Kasım 2014
316
Nisan Tası=Şifa Kabı!

Nisan Tası=Şifa Kabı!

20 Nisan 2015
336
2 Türk idama mahkum edildi!

2 Türk idama mahkum edildi!

22 Nisan 2015
256

%d blogcu bunu beğendi: