Kurtalan’da kurumlar arası halı saha turnuvası

James Bond’un yeni filminin fragmanı yayınlandı

112 şöförünü hastanelik ettiler

Kenan Evren’in her şeyi elde kalıyor

PMYO mülakatında şok olay!

Gündem 2 Temmuz 2015
436

Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu’nda yapılan mülakatda beklenmeyen bir olay yaşandı… Yeni çıkan ‘İç güvenlik paketi’ ile polis okullarından mezun olan öğrencilere atama için ‘mülakat’ uygulaması hayata geçirildi.

HAYALLER 3 DAKİKADA YIKILDI

Polis okullarında uygulaması ilk kez yapılan bu mülakatlarda, yüzlerce ailenin ve öğrencinin hayallerini yıkıldı. Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu’nda (PMYO) öğrenim gören ve bu yıl atama bekleyen 426 öğrencinin 386’sı skandal bir mülakatla engellendiği tespit edildi. Mülakatta yalnızca 40 öğrenci yeterli puanı alabildi. Önceki gece mülakat sonuçlarını öğrenen öğrenciler büyük bir şok yaşadığı biliniyor. Okulun en başarılı öğrencileri bile ‘mülakat’ sınavında başarız oldu. Polis olma hakları 3 dakikalık mülakatla ellerinden alınan öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken aileler de gözyaşlarına hakim olamadı.

ELENENLER ŞAŞKIN

Mülakatta elenen bir öğrenci, mülakatta her soruyu doğru cevaplamasına rağmen elendiğini ifade etti. Kendisine “Dershaneye gittin mi, dershaneye gitmeden nasıl başarılı oldun?” şeklinde sorular yöneltildiğini ve bu sorulara hiçbir anlam veremediğini belirtti. Mülakat sınavının, mezuniyetlerine bir hafta kala ortaya çıktığını aktaran gözü yaşlı öğrenci, yaşadığı mağduriyete hiçbir anlam veremediğini açıkladı.
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: