İstanbul’da su kesintisi olacak !

Çocuğun boğazında ameliyatta bakın ne unutmuşlar!

TRT’de Kosova rüzgarı esiyor

Türkiye Brezilya Maç Özeti

Paul Gascoigne tazminat kazandı

Spor 21 Mayıs 2015
341

Başil Londra’daki Yüksek Mahkeme’de görülen duruşmada, 47 yaşındaki Gascoigne’in yasa dışı dinlendiği gerekçesiyle Daily Mirror gazetesi 188 bin 250 sterlin para cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili İngiliz basını, mahkemenin üç hafta süren duruşmalardan akabinde karara vardığını ve aralarında Gascoigne’in de yer aldığı 8 kişiye toplam 1 milyon 200 bin sterlin tazminat ödenmesine hükmettiğini ifade etti.

Korkunç skandalın ortaya çıkmasının akabinde Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch’ın sahibi olduğu 168 yıllık “News of the World” tabloid gazetesi, 2011 seneninın temmuz ayında kapatıldığı biliniyor. Skandal, yargıç Brian Leveson’ın toplumuna açık yürüttüğü ve medyanın siyasetçilerle ilişkisinin masaya yatırıldığı “Leveson Soruşturması”na neden olduğu hatırlanıyor.

Telekulak skandalı davası İngiltere’de 2013 senesinden bu yana devam ediyor. İngiltere Başbakanı David Cameron’ın eski iletişim danışmanı ve kapatılan “News of the World” gazetesinin eski editörü Andy Coulson, yasa dışı telefon dinlemekten 18 ay hapis cezası verilmişti.

Sansasyonel haber için bir çok kişinin telefonlarını yasa dışı dinlediği müddea edilen kişiler arasında Coulson’ın yanı sıra Murdoch’ın sahibi olduğu News International şirketinin eski yöneticisi ve “Murdoch’ın manevi kızı” olarak bilinen Rebekah Brooks da vardı. Brooks ise 8 ay süren telekulak davasında suçsuz bulunmuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: