Yörük Göçü Şenliği’ne büyük ilgi

Sakarya’da tuz ve şeker kullanımı yasak!

Beşiktaş’ın yıldızı geri döndü

Levent-Hisarüstü Metrosu hizmete açıldı

Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası yapıldı

Spor 19 Nisan 2015
285

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu 2015 yılı faaliyet raporlarında yer alan Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası, 17-19 Nisan tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirildi. Şampiyonaya katkı veren Adana Büyükşehir Belediyesi, özel sporcular için büyük bir tesis hazırlığı için de hazırlıklara başladı.

Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası öncesinde 17 Nisan 2015 Cuma günü saat: 15’te Adana Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda “2016 Rio Yolunda Özel Sporcularda Paralimpik Başarıyı Artıracak Tedbir ve Öneriler” konulu konferans yapıldı. 18 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 09.30’da ise Yüreğir Serinevler Atletizm Pisti’nde, Türkiye genelinden yüzlerce sporcunun katıldığı şampiyonanın açılış seramonisi gerçekleştirildi.

Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve Adana Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Şükrü Çakır’ın da katıldığı açılış töreninde konuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Adana’nın, engelli yurttaşların çok daha rahat yaşayıp, hareket edebileceği bir şehir haline gelmesi konusuna büyük önem verdiğini dedi. Belediye olarak Engelsiz Kent Çalıştayı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ökten, “Özel sporcuların yararlandığı spor tesislerinin sürekli açık kalması için Adana Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Bu amaçla özel ve engelli sporcularımızın bir çok spor branşında faaliyet gösterebilecekleri büyük bir tesisin hayata geçirilmesi için uğraşlarımız var. Sporcularımıza başarılar diliyorum” dedİ.

“2016 Rio Yolunda Özel Sporcularda Paralimpik Başarıyı Artıracak Tedbir ve Öneriler” konulu konferans ise Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Konferansta, özel ve engelli sporcu rakamının artırılması ve milletlerarası başarı yakalayan sporcu rakamının yükseltilebilmesi hususunda yapılabilecekler şeklinde açıklama yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: