Beşiktaş emaneti geri aldı!

Veli Kavlak’ın cezası belli oldu!

Mardin’de Ak Parti adayları tanıtıldı

Çift taraflı Flash Disk üretildi

Özcan Deniz ve Sıla’nın oynadığı reklama büyük tepki

Magazin 10 Mayıs 2015
322

Bu günlerin en çok konuşulan reklamlarından biri olan Özcan Deniz ve Sıla’nın rol aldığı meşrubat reklamına Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan oldukça sert tepki geldi. Yalçın, “Milletin değerleriyle müstehcen bir şekilde alay eden insanın bedenini kutsayan, aklını köleleştiren, ruhunu çölleştiren bu anlayışı Memur Sen ailesi olarak, Türkiye’nin en büyük eğitim sendikası olarak eğitimcileri olarak kınıyoruz” diye konuştu.

Memur Sen Manisa Temsilciğinin Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katılan Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasına şöyle devam etti: “Televizyonlar geçen dünyayı ayağımızın ama bazen belayı başımıza getiriyorlar. Televizyonlarda bir reklam dönüyor. Ahlaksızlığın daniskası olan bir reklam. Medya çağında insanlar artık silahlarla öldürülmüyorlar. Reklamla vurup imajlarla avutuluyorlar. Nesli ifsat etmeye çalışıyor. Milletin değerleriyle müstehcen bir şekilde alay eden insanın bedenini kutsayan, aklını köleleştiren, ruhunu çölleştiren bu anlayışı Memur Sen ailesi olarak, Türkiye’nin en büyük eğitim sendikası olarak eğitimcileri olarak kınıyoruz” şeklinde durumu özetledi.

RTÜK’E ÇAĞRI YAPTI/p>

“Tüm milletimizi, değerlerimizi pazarlama aracı olarak gören bu emperyalist tuzaklara karşı daha bilinçli davranmaya davet ediyorum” diyen Yalçın şöyle devam etti:

“Buradan sizler vasıtasıyla sizlerin huzurunda RTÜK’e çağrıda bulunarak bu ahlaksız yayın başta olmak üzere milletimizin manevi değerlerini hedef alan, neslimizin zihinlerini iğdiş etmeye, onları tahrik etmeye yönelen, savaş açan, ahlaki erozyona neden olan, gençlerimizi köksüzleştiren, toplumu öksüzleştiren tüm reklam, dizi vesaire muzır neşriyata müdahale etmeye RTÜK’ü çağırıyorum. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Biz bu ülkenin entelektüel kesimiyiz, eğitimcileriyiz aynı zamanda. Televizyonlardan necaset akıtıyorlar evlerimize. Buna uyanık olmak zorundayız. Buna müdahale etmek zorundayız. Buna ses çıkarmak zorundayız. Bunu yapmak bizim doğal görevimizdir. Bu konuda 1. sorumluluk RTÜK’teyse, RTÜK bu ahlaksız yayına, ahlaksız klibe, ahlaksız reklama müdahale etmek zorundadır.” diyerek konuşması son buldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: