Zeljko Obradovic: ‘Final Four karşılaşması var’

Emirgan Korusu’nu hiç böyle gördünüz mü?

Ak Parti’de şaşırtan 2 istifa!

FIFA 2015 satışa sunuldu

Otellerin Bizden Gizledikleri Sırları

Dünya 5 Aralık 2016
571

Bazen tatil için bazende konaklama amacıyla kullandığımız otellerin bizden gizledikleri sırları.

Değerli Eşyalar

Otellerin hemen hemen hepsinde Kayıp ve Bulunan Eşya bölümleri olsada,
odanın içerisinde değerli bir eşyanızı unutursanız veya bırakırsanız muhtemelen geri döndüğünüzde yerinde bulamayacaksınız. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, derhal güvenliğe durumu bildirin.

Personel İlişkileri

Otel personelinden bahsetmişken. Eğer görevli personeller arasında bir ilişki varsa, ateşli dakikalar geçirmek için boş odaları kullandıkları biliniyor. Profesyonel olmaları gerektiği ve sırlarını saklayabilmeleri için işleri bittikten sonra temizlik görevlisine zaten boş olması gereken oda ile ilgilenmesini söylemeyeceklerdir.

Bazen Beklemek Gerek
kurumsal-seyahatlerde-otel-rezervasyonu-min
Eğer otel rezervasyonlarını erkenden yaptıran biriyseniz, bu tercihinizi bir kez daha düşünün. Genellikle insanlar kendilerini garantiye almak için erken saatlerde rezervasyon yaptırır, bu yüzden sabah saatlerinde oda fiyatları daha yüksek olur. Eğer akşam saat 5 ya da 6’ya kadar bekleyebilirseniz, otel görevlileri rezervasyon iptallerinden boşalan odaları doldurma telaşı içinde olurlar.

İlişkiler

Özellikle müşterilerin yaşadığı olumsuz durumların kamuoyuna yansımaması için oteller kötü bir durum ile basın karşısına çıkmayı hiç istemezler. Oteller yaşanan kötü olayların basında yer bulmaması için, polisler, itfaiye teşkilatı ve hatta hükümet yetkilileri ile yakın ilişki içinde oldukları zaten bilinen birşey. Çünkü basında kötü bir haber çıkarsa kimse otellerinde konaklamayı tercih etmeyecektir.
valet-parking2
Park Görevlisi

Lüks bir hizmet gibi gözüksede, çoğu otelin kullanım sözleşmesinde “park görevlisine teslim edilen araçta olabilecek herhangi bir hasardan otelimiz sorumlu değildir” maddesi bulunur. Bu demek oluyor ki, eğer aracınızı teslim ettiğiniz görevli arabanız ile gezmeye çıkmak istese ve onu hurdaya çevirip getirse, otel görevlinin işine son vermek dışında, bu durumu telafi etmek için hiçbir şey yapmayacaktır.

Bardaklar ve İçecekler

Eğer nasıl temizlendiğinden gerçekten emin değilseniz, otel odanızdaki bardaklardan asla bir hiçbir şey içmeyin. Temizlik görevlilerinin bardaklara parlak görünüm vermek için mobilya cilası kullandıkları ve müşteri bahşiş bırakmazsa bardaklarını tuvalette yıkadıkları gizli kameralar ile tespit edilmiştir.

Göründüğü Kadar Temiz Değil
kara-carsaflilar-kisin-beyaz-carsaf-giysin_707241
Çarşaflar her zaman düzenli olarak günlük bir şekilde değiştirilir, ancak bazen nevresimlerin değiştirilmesi gerçekten uzun zaman alabilir. Rezervasyon yaptırırken, görevliye açık bir şekilde temiz nevresim istediğinizi söyleyin. Umarım bir daha ki konaklamanızda, yorganınız ultraviyole ışık altında hijyen testini geçebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.619
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
605

%d blogcu bunu beğendi: