Barcelona ligden atılabilir

PKK bayrağı taşıyan vekilin dokunulmazlığı kaldırıldı!

Abdullah Avcı cezayı yedi

Bu okulda teneffüs zilinde Şivan Perwer çalıyor

Osmaneli geleneklerini devam ettiriyor!

Gündem 11 Mayıs 2015
334

Türkiye’nin türli yerlerinden birçok avcı ve atıcı kulübünün katılım gösterdiği yarışmalara 2 bin 500 kişi katılırken, müsabakalarda bin 150 sporcu birbirleriyle kıyasıya yarışa girdiler. Bu yıl müsabakalarda 55 metre Serbest Atış kategorisi, 35 metre Klasik Pet Şişe Atışı ve Trap atışları, 35 metre Tavşan hedef atışı olmak üzere toplam 4 kategoride sporcular birbirleriyle yarıştıkları görüldü.

TAKDİR TOPLADI

Yarışmalarda alınan sağlık ve emniyet tedbirleri sporcuların ve izleyenlerin takdirini kazandı. Genç yaşlı âlemin ilgisini çeken organizasyonda, poligonlara çıkan amatör ve profesyonel birçok yarışmacı, sporseverler tarafından sıcağa aldırmadan büyük bir ilgi ve heyecanla izledi.

DOĞRU BULMUYORUZ

Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Mustafa Öktem, dediğine göre, bu yıl 22’ncisini gerçekleştirdikleri geleneksel avcı ve atıcı bayramındaki amaçlarının, ateşli silahların düğünlerde, eğlence yerlerinde, maç sevinçlerinde kullanılmasını mutlak doğru bulmadıklarını belirtmek olduğunu dedi. Öktem şöyle konuştu:

AMAÇ SPORU SEVDİRMEK

“Bu tarz organizasyonlarla, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu sevdirmek, ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, beldemizin tanıtımını, gelişmesini ve reklamını yapmak, avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğa sever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak ve aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek gibi amaçlarla düzenlemekteyiz. Bu yıl 22’ncisini düzenlemiş olduğumuz Avcılık ve Atıcılık Bayramımıza, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bartın, İzmir, Zonguldak, Sakarya, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Manisa, Afyon gibi illerden birçok sporcu katılmıştır.” diye konuştu.

ARMAĞANLAR VERİLDİ

Yarışmalarda Klasik Pet Şişe atışında, Serbest Atış kategorisinde, bu yıl üçüncü defa düzenlenen Trap atışı ve Tavşan Hedef atışında 1. olarak kategorilerinde şampiyon olanlara Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin armağanlerını takdim etti. Etkinliğimizi ana sponsoru olan A.R.M.S. şirket tesirlilerine ve Etkinliğimize katılarak bizleri maddi ve manevi destekleri ile güçlendiren tüm dostlarımıza şahsım ve tüm üye arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyor, müsabakalarda dereceye giren tüm sporsever dostlarımızı yürekten kutluyorum” diye konuştuğu görüldü.

BİZZAT ATIŞ YAPILDI

Oldukça ilgi gören tesirliğe, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de katılarak bizzat atış yaptı. Birincilik sevinci yaşayan sporculara kupa, madalya ve armağanları, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin tarafından takdim edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Dolandırıcı sözde taraftarlar

Dolandırıcı sözde taraftarlar

10 Aralık 2014
252
“U dönüşü olmaz”

“U dönüşü olmaz”

2 Aralık 2014
304
Bu Tarz Benimde büyük intikam!

Bu Tarz Benimde büyük intikam!

13 Aralık 2014
266

%d blogcu bunu beğendi: