Talihsiz yavru ayıya tır çarptı

Nurgül Yeşilçay: ‘Oğlum biraz kılıbık olsun’

WhatsApp’a tasarım güncellemesi geldi

Ermenek’te 2 madencinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Orduspor’da takımın yarısı YGS’ye girecek

Gündem 11 Mart 2015
305

Üniversiteye hazırlanan gençlerin gireceği YGS’ye Orduspor’dan tam 12 futbolcu girecek. Orduspor Kulübü Genel Menajeri Selim Şener, daha önce Osmanlıspor maçının 13.30’da oynanacağının duyurulduğunu ancak Federasyona 12 oyuncularının aynı gün YGS’ye gireceklerinden dolayı itirazda bulunduklarını belirtti. İtirazlarının kabul edildiğini ama yeni maç saatinin de kendileri için sorun olacağını ifade etti.

TALEBİMİZİ İLETTİK

Orduspor’un başvurusu üzerine federasyonun maç saatinde değişiklik yaptığını söyleyen Şener, “Federasyonun saat 13.30’da oynanması gereken maçı aynı gün saat 15.00’e ertelemesi Orduspor için yeterli değil. Çünkü bazı oyuncularımız merkezden 40-50 kilometre uzaklıktaki ilçelerde, bazı oyuncularımız ise il dışında sınava girecek. Bu durumu göz önüne alarak biz maçın aynı gün saat 19.00’da oynanmasını istiyoruz. Bunun için de Federasyona yeniden başvurarak talebimizi ilettik” diye konuştu.

KOŞARAK STADA GELMEK ZORUNDA KALACAKLAR

Orduspor’da 12 oyuncunun pazar günü saat 10.00’da YGS’ye gireceğini belirten Şener, bu oyunculardan bazılarının ise maç oynamasının çok zor olduğunu söyledi. Şener, “Maç saat 15.00’te oynanırsa sınavdan çıkacak futbolcumuz koşarak stada gelmek zorunda kalacak. Kurallar gereği maç günü en az 1,5 saat öncesinde statta olmamız gerekiyor. Bu açıdan baktığımızda maç saatinin yeniden gözden geçirilmesini bekliyoruz. Zaten iki oyuncumuz il dışında sınava gireceğinden oynayamayacak. Orduspor olarak Federasyon yetkililerinden anlayış bekliyoruz” dedi.
Maddi konular nedeniyle 28 futbolcunun takımdan ayrılmasıyla yaşları 17 ile 19 arasında değişen genç oyuncularla maçlara çıktıklarını hatırlatan Şener, genç oyuncuların büyük bir kısmının lisede okuduğunu ve eğitimlerinin de kendileri için önemli olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: