8 yaşında dünya üçüncüsü oldu

Galada çığlık çığlığa karıştı!

Taraftarlardan Fenerbahçe’ye tepki!

Dolar yanıyor! 2.70 lirayı geçti

Okul bahçesinde 10 Kasım anmasına izin verilmedi

Gündem 10 Kasım 2014
280

Karaman İsmet İnönü İlkokulu’nda 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreninin, bir hafta önceden hazırlanan programa rağmen engellendiği öne sürüldü.

İddiaya göre, öğretmen ve öğrenciler sabah okula geldiklerinde anma yapılması için okul bahçesinde bekledi. Ancak okula gelen İl Milli Eğitim Denetmeni (müfettiş) anma töreninin yapılmasına engel oldu. Okula gelen müfettişin, isteyen öğretmenlerin töreni kendi sınıfında yapabileceğini, ancak bahçede toplu törene izin verilmeyeceğini söylediği belirtildi. Bunun üzerine tören iptal oldu.

SORUMLUSU TUTANAKTAN BELLİ OLACAK
Eğitim İş Karaman Şube Yöneticiliğini yapan ve kendisi de müfettiş olan Mahmut Demir, kendisine de o yönde bilgi geldiğini doğruladı. Demir, “Detaylarıyla nasıl olduğuna dair bilgim yok. Tutanak tutulmuş olması gerekiyor. O tutanağı gördükten sonra değerlendirme yapmak mümkün olacak” dedi.

10 Kasım anma töreni ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kurumlarının hepsinde düzenlenir. Yapılmaması sözkonusu olmaz” diyen Demir, şu ifadeleri kullandı; “Okul programı bir hafta önceden düzenler. Ancak bu okulumuzda hazırlanmış program olmasına rağmen tören düzenlenmedi. Burada esas sorumlu kimin olduğu tutanakla ortaya çıkacaktır. Törenin yapılmamasına iddia edildiği gibi müfettiş engel olsa dahi müdür ve müdür yardımcısının da sorumluluğu var.”

MÜDÜR KONUŞMAK İSTEMEDİ
Okul müdürü ise konuyla ilgili konuşmak istemediğini kaydetti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Muhabirler asansörde kaldı!

Muhabirler asansörde kaldı!

2 Mayıs 2015
329
Annesi için ayakta!

Annesi için ayakta!

24 Nisan 2015
316
Tekvandocular gururlandırdı

Tekvandocular gururlandırdı

19 Nisan 2015
355
Deplasman fatihi Giresun

Deplasman fatihi Giresun

7 Aralık 2014
307

%d blogcu bunu beğendi: