Facebook insanları kandırıyor mu ?

Bu Tarz Benimde elenen belli oldu!

Göztepe şampiyonluğu böyle kutladı

İşte CHP’nin en büyük vaadi

Öğretmenlerden laiklik dersi

Eğitim 3 Mart 2015
307

3 devrim yasasının 91.yıl dönümünü unutmayan Denizlili Eğitim-İş Sendikası üyesi öğretmenler okullarındaki ilk derslerinde laiklik dersi verdi.  Eğitim-İş Sendikası’na üyesi öğretmenler, 3 Mart 1924’teki 3 Devrim Yasası’nın kabulünün 91’inci yıldönümü nedeniyle, Gazi Bulvarı’ndan Valilik önüne kadar ‘Laiklik özgürlüktür’, ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ ve ‘Laik devlet, laik toplum’ sloganları eşliğinde 60 kişi yürüyüşe geçti. CHP’lilerin de destek verdiği yürüyüş, Valilik önünde son buldu. Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Kadem Özbay’ın Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu. 

LAİK EĞİTİM SİSTEMİ ORTADAN KALDIRMAK İSTENİYOR

Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli devrimlerinden birisinin laiklik olduğunu belirten Şube Başkanı Kadem Özbay,grup adına şöyle konuştu: “Ancak bugün gerici düzenleme ve uygulamalarıyla laik eğitime darbe vuran AK Parti iktidarı, dindar ve kindar nesil yetiştirme hedefine uygun olarak dini eğitimi yaygınlaştırmaya hızla devam etmektedir. AK Parti iktidarının hedefi öğrencileri cemaatlerin ve tarikatların kucağına iterek çağdaş, bilimsel, akılcı, laik eğitim sistemini ortadan kaldırmaktır.”

İLK DERSLERİNDE LAİKLİK KONUSU İŞLENDİ

”Karma eğitime son verilmesi durumunda Atatürk’ün liderliğinde kurulan cumhuriyetin en önemli kazanımlarından olan ve milli eğitimde birliği esas alan Tevhid-i Tedrisat ortadan kaldırılacak ve tekrar çok başlı eğitim sistemine dönülecektir. Eğitim-İş, tüzüğümüzde de belirtildiği üzere Atatürk ilke ve devrimleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin laiklik ilkesi üzerinde yükseldiğinin bilinciyle laiklik ilkesinin korunmasına büyük önem verir. Bu amaçla AKP iktidarının bilimsel, laik, ulusal ve demokratik eğitimi tasfiye etme girişimlerine karşı başta Eğitim-İş üyesi öğretmenler olmak üzere tüm öğretmenler, 3 Devrim Yasası’nın kabulünün 91. yıl dönümü olan bugün yakalarına Laiklik Özgürlüktür sloganının bulunduğu kokartları takarak, Eğitim-İş tarafından hazırlanan ders planı dahilinde bulundukları okullarda ilk ders saatinde laiklik konusunu anlattı.” Açıklamanın ardından öğretmenler dağıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: