IŞİD’in petrol kuyuları bombalandı

Kara kutu Rusya’nın elinde patladı!

Beşiktaş 9 kişiyle kazandı

Altın fiyatlarında son durum

Öğrencilerin tek dostu bayraklar

Gündem 23 Nisan 2015
272

Antalya’daki 23 Nisan kutlamalarında şiddetli rüzgar ve soğuk hava tesirli oldu. Alandaki törene üzerlerinde ay yıldızlı kısa kollu tişörtlerle katılan talebeler, taşıdıkları bayrak flamalara sarılarak soğuktan korunmaya çalıştı. Valilik makamındaki törende ise küçük valinin gündemi büyüklerinden farklı olmadı. Expo2016, G-20 Zirvesi ve kadına şiddet, küçük valinin de öncelikli gündem maddeleriydi.

Antalya’daki törenler sabah saatlerinde 23 Nisan valisinin makamı devralmasıyla başladı. Antalya Valisi Muammer Türker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu ilkokul talebesi Defne Öztürk’e bıraktı. Bayan Vali, telefonla aradığı kamu görevlilerinden EXPO2016 uğraşları ve ilteki güvenlik önlemleri ile ilgili bilgi aldı.

Antalya Valisi Muammer Türker, valilik makamına gelen Hanım Ömer Çağıran İlkokulu 4-C sınıfı talebesi Defne Öztürk’e koltuğunu devretti. Vali Türker, Öztürk’ü çiçeklerle karşıladı. Koltuğa oturan Defne Öztürk, İlk olarak Büyükşehir Belediye Başkanını aradı ve Expo 2016 Antalya, G 20 Zirvesi çerçevesinde yapılan yol uğraşları ile ilgili bilgi aldı. Öztürk, akabinde Asayiş Müdürü Cemil Tonbul’u arayarak, aynı soruları sorup, şehirdeki güvenlik önlemleri ve kadına şiddet önlemek için yapılan uğraşları ile ilgili bilgi aldı.

Küçük Vali Öztürk, yanında bulunan Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’a da aynı soruları sordu. Küçük Vali, âlemin Regaip Kandili’ni kutlayarak, uğraşlarında başarılar diledi. Antalya Valisi Muammer Türker, Mustafa Kemal Atatürk’ün geçen günya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm çocuklar için kutlu olmasını diledi.

ALANDAKİ TÖRENLERDE SOĞUK HAVA ETKİLİ OLDU

Valilik programının akabinde kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam etti. Meydandaki programa İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı, siyasi partilerin il başkanları, partililer, talebe, öğretmen ve yurttaşlar katıldı.

Alandaki törene Türk Bayraklarının flaması ile katılan talebeler esen şiddetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı. Kısa kollu ay yıldızlı tişört giyen talebeler soğuk havadan bayrağa sarıldı. Öğrenciler soğuk havada üşüdükleri görüldü. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla sona erdi. İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, çelengi küçük bir kız çocuğu ile anıta sundu. Çevre binaların çatısında keskin nişancıların bulunması ise dikkat çekti.

Kutlamalar, Karaalioğlu Parkı’ndaki tesirliklerle devam etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Van’da kalp başarısı

Van’da kalp başarısı

3 Haziran 2015
372
Onur Belge toprağa verildi

Onur Belge toprağa verildi

7 Eylül 2015
363

%d blogcu bunu beğendi: