Ermenek faciasının detayları belli oluyor

Kar tatili öğrencilere pahalıya mı mal oldu? MEB’den yarı yıl tatili açıklaması

Güzellik kraliçesi öldürüldü

Asker Bülent’in kızı 6 ayda 25 kilo verdi

Öğrencilerin kurduğu mobil uygulama 62 milyon dolarlık anlaşma yaptı

Gündem 24 Kasım 2014
322

Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için geliştirilen Yik Yak, kısa bir süre içerisinde üniversite öğrencileri arasında popülerite kazandı ve bu sayede yatırımcı şirketlerin de radarına girmeyi başardı.

Sequoia Capital isimli yatırım şirketi, Yik Yak’a 62 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Şirketin bu yatırım çerçevesinde Yik Yak’ın ne kadarlık hissesine sahip olduğu ve yatırımın ardından uygulamanın değerindeki artış oranı şu an için bilinmiyor.

Daha önce WhatsApp’a da 60 milyon dolarlık bir yatırım yapan şirket, WhatsApp’ın 22 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmasının ardından 3 milyar dolardan fazla bir gelir elde etmişti.

Kullanıcılarının kimliklerini gizleyerek paylaşımda bulunduğu uygulamadaki paylaşımlar, diğer kullanıcılar tarafından oylanıyor ve diğer paylaşımlara oranla daha fazla olumlu oy alanlar ‘Hot’ isimli kısımda sergileniyor.

Uygulama, kullanıcıların kendi bölgelerindeki paylaşımları ve her üniversite kampüsünden yapılan paylaşımları ayrı ayrı kategorize ederek kullanıcılarına sunuyor.

Söz konusu uygulama Tyler Droll ve Brooks Buffington tarafından Furman Üniversitesi’nde okudukları son yılda kuruldu. Mezun olduktan sonra tüm zamanlarını uygulamayı daha da geliştirmek için ayırma kararı alan ikili sayesinde Yik Yak, kısa bir süre içerisinde başta ABD olmak üzere dünya çapında geniş kitlelere ulaştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Bursaspor gururlu

Bursaspor gururlu

1 Nisan 2015
293
Volkan Demirel rekor peşinde

Volkan Demirel rekor peşinde

20 Nisan 2015
305
Ayşe Akın boş durmuyor

Ayşe Akın boş durmuyor

27 Şubat 2015
403

%d blogcu bunu beğendi: