Fenerbahçeli Mehmet Topuz hastaneye kaldırıldı

Sivas’ta trafik kazası meydana geldi

Rusya’yı destekleyen Türk Vatandaşları…

O bölgede turist patlaması var

O şehir logo için yarışma düzenledi

Gündem 18 Nisan 2015
273

Gümüşhane Valiliğince, Şehir Logosu Dizayn Yarışması Seçici Kurulu’nun yarışmaya katılan 276 eser içinde ilin doğal, tarihi ve turistik dokusunu tam anlamıyla ön plana çıkartan dizayn olmadığı ifade edildi.

Gümüşhane Valiliği’nden yapılan yazılı izahda, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri başta olmak üzere ‘Gümüşhane’ kimliği altında faaliyet gösteren paydaşların kullanması amacıyla hazırlanacak şehir logosunun belirlenmesi amacıyla yarışma yapıldıği açıklandı.

Yarışmanın ilin doğal, tarihi ve turistik dokusunu ön plana çıkartan logo tasarlanması hedefiyle yapıldıği vurgulanan izahda, şunlar kaydedildi:

“Yarışmaya, 114 farklı rumuzla 276 eserle katılım sağlanmıştır. Seçici Kurul üyeleri, yarışmaya katılan 276 eser içinde ilin doğal, tarihi ve turistik dokusunu tam anlamıyla ön plana çıkartan dizayn olmadığına kanaat getirdi. Teknik şartnamede yer alan, ‘Seçici Kurul, herhangi bir eseri seçme hususunda tamamen serbesttir. Uygun görmemesi halinde hiçbir eseri seçmeyebilir’ maddesi gereğince toplumunun takdirine sunulabilecek herhangi üç eser olmadığına ve yarışmanın bu aşamada neticelendirilmesine oy birliği ile karar vermiştir.”

Yapılan açıklamada, yarışmaya katılan eserlerin, teknik şartnamede yer alan ‘4CD/DVD’ler ve A4 kağıtları ayrıyeten teslim edilmeyecek ve Seçici Kurul gözetiminde imha edilecektir’ maddesi gereğince kurul üyelerinin gözetiminde imha edileceği belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: