Balıkesirspor Galatasaray’a aynı tarifeyi uygulama peşinde

Kısa film festivali başlıyor !

Alkollü adam ailesini bıçakla rehin aldı

Taşköprü hastanesine kavuşuyor

O mesajlara inanmayın

Gündem 24 Şubat 2015
472

Olay Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşandı. Elbistan’da yaşayan Şükrü T.(61)’nin kullandığı cep telefonuna tebrikler, 10 bin lira kazandınız diye bir mesaj geldi. Şükrü T.’de mesajın geldiği telefon numarasını arayarak bunu sorguladı. Telefondaki kişi Şükrü T.’ye 10 bin lira hediye kazandığını, bu hediyeyi alabilmek için ise verecekleri hesaba 510 lira işlem ücreti yatırması gerektiğini söyledi.

PARAYI YATIRANA KADAR TELEFONUNUZU KAPATMAYIN
Telefondaki kişi ayrıca yatırılacak 510 liralık işlem ücretinin hediye 10 bin lirayla birlikte iade dileceğini söyledi. Dolandırıcılar ağına düşürdüğü Şükrü T.’den parayı yatırana kadar telefonu açık bırakmamasını isterken 10 bin TL’nin de hesaplarına yatıracağı 510 TL ile birlikte geri iade edileceğini yineledi. Tüm bunlara inanan Şükrü T., bir yakını ile birlikte yaşadığı Ekinözü ilçesinden yaklaşık 30 kilometre kat ederek Elbistan’a geldi. Telefondaki dolandırıcı Şükrü T.’ye işlemlerin sorunsuz halledilebilmesi için telefonunuzu kapatmayın diye de telkinde bulunarak işini sağlama almaya çalıştı.

OĞLU SAYESİNDE DOLANDIRILMAKTAN KURTULDU
Dolandırıcıyla konuşurken dolandırıcının konuşmalarından şüphelenen Şükrü T., diğer cep telefonundan oğlu Recep T.’yi aradı. Oğlunun sakın para yatırma uyarısını dikkate alan baba Şükrü T., bir bankanın Elbistan şubesinde ATM’de dolandırıcıların verdikleri hesaba para yatırmak üzereyken oğlu sayesinde dolandırıcıların ağına düşmekten son anda kurtulmuş oldu. Daha sonra bankaya gelen polis ekipleri, Şükrü T.’nin görüştüğü kişi ve cep telefonu numarasını alarak dolandırıcının izini bulmak için çalışma başlattı.

BUNA DA ŞÜKÜR
Oğlunun fark etmesiyle dolandırıcıların tuzağına düşmekten son dakikada kurtulan Şükrü T. ise, “Az kalsın 510 liram gidiyordu. Şüphelenip oğlumu aramasam beni de dolandıracaklardı. Buna şükür” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ergenekon sanığı öldürüldü

Ergenekon sanığı öldürüldü

10 Aralık 2014
253
Yök’e  yeni başkan

Yök’e yeni başkan

11 Kasım 2014
309
Deplasman fatihi Giresun

Deplasman fatihi Giresun

7 Aralık 2014
274
Civelli sakata geldi

Civelli sakata geldi

6 Nisan 2015
262

%d blogcu bunu beğendi: