“Birbirlerine sarılıp ağladılar”

15 yaşında seks çetesi kurdu!

TEOG sınavında ortalık gerildi

Ziya Altunyaldız’dan esnaf ziyareti

O davayı bakın kim kazandı

Gündem 4 Şubat 2015
315

Kahramanmaraş 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava bugün karara bağlandı. Helikopter kazasında şehit olan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve pilot Mustafa Kaya İstektepe’nin ailelerinin açtığı davada, havacılık firması ve sigorta şirketi tarafından toplam 1 milyon 356 bin lira maddi ve manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

DAVAYI AİLELER AÇMIŞTI

Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindekileri 2009 yerel seçimler öncesinde Yozgat’ın Yerköy İlçesi’ndeki mitinge götüren helikopter 25 Mart 2009 tarihinde Göksun İlçesi yakınlarında düşmüş ve içindeki 6 kişi yaşamını yitirmişti. Kazadan sonra hayatını kaybedenlerden Muhsin Yazıcıoğlu ve Yüksel Yancı ile pilot Mustafa Kaya İstektepe’nin aileleri, Kahramanmaraş Adliyesi’ne başvurarak maddi ve manevi tazminat davası açtı. 

AÇILAN DAVAYI AİLELER KAZANDI

Havacılık firması ile sigorta şirketine açılan maddi ve manevi tazminat davasında sona gelindi. Kahramanmaraş 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Muhsin Yazıcıoğlu, pilot Mustafa Kaya İstektepe ve Yüksel Yancı’nın ailelerine helikopterin kiralandığı havacılık firması ve sigorta şirketi tarafından toplam 1 milyon 356 bin lira maddi ve manevi tazminat ödenmesi kararı verildi. Mahkeme heyeti, Muhsin Yazıcıoğu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile çocukları Firuze ve Furkan Yazcıoğlu’na 206 bin lira maddi, 550 bin lira ise manevi tazminat ödemesine hükmetti. Mahkeme, Yüksel Yancı ve pilot Mustafa Kaya İstektepe’nin ailelerine kişi başına 75 bin olmak üzere toplam 600 bin lira manevi tazminat ödemesi kararını verdi. Havacılık firmasının kazada ölenlerin ailelerine 1 milyon 356 bin lira maddi ve manevi tazminat ödemesinin kararını veren mahkeme heyeti, tazminatın yasal faizinin de kaza tarihinden itibaren geçerli olmak üzere işletilmesine hükmetti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Mustafa Ceceli’ye şok tepki

Mustafa Ceceli’ye şok tepki

12 Şubat 2015
299
‘Onlar erken çöküyor’

‘Onlar erken çöküyor’

2 Aralık 2014
327
Burger King protestosu!

Burger King protestosu!

28 Ocak 2015
305
O yerde camiyi ateşe verdiler

O yerde camiyi ateşe verdiler

14 Nisan 2015
438
Bolu’da yılan telaşı

Bolu’da yılan telaşı

14 Temmuz 2015
625

%d blogcu bunu beğendi: