Numan Kurtulmuş Fatsa İmam Hatip Camisi açılışında

POMEM polis alımında yaş sınırı ne olacak ?

Macan 2.0 Ağustos’da satışta

Uzayda 169 günlük ittifak

Netanyahu: “İsrail hukuk devletidir”

Genel 9 Kasım 2014
356

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “İran’ın nükleer bir devlet olmasını” onaylayan herhangi bir anlaşmayı kabul etmeyeceklerini belirtti.

“İSRAİL BİR HUKUK DEVLETİDİR”

Netanyahu, kabine toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail’in bir “hukuk devleti” olduğunu ve “yasaları çiğneyenlerin” sert biçimde cezalandırılacağını ifade ederek, “Taş ve havai fişek atanlara, yolları kapatanlara ve ülkemizin yıkılması çağrısında bulunan gösterilere karşı sert tedbirler alacağız” dedi.

GAZZE’YE YİNE TEHDİT

Daha önce yaptığı “İsrail devletini yıkmaya yönelik girişimlerde bulunanların vatandaşlıklarının iptal edilmesi” yönündeki açıklamasını tekrarlayan Netanyahu, Hamas, Raid Salah önderliğindeki İslami Hareket ve Fetih’i bu konuda “kışkırtıcılıkla” suçladı.

İRAN NÜKLEER YAPAMAYACAK

ABD, AB ve İran arasında yürütülen nükleer müzakerelere ilişkin de Netanyahu, İran’ın nükleer silahlara sahip olmasını önlemek için “her şeyi yapmaları” gerektiğini savunarak, şunları kaydetti:

“Uluslararası camianın önünde iki açık seçenek duruyor. Ya İran’ın istekleri karşısında pes edecekler ki bu sadece İsrail’i değil tüm dünyayı tehlike altına sokacaktır. Ya da İran’ın nükleer silah üretmeyi amaçlayan politikalarını son vermesini isteyecekler. İsrail, İran’ın nükleer bir devlet olmasını onaylayan herhangi bir anlaşmayı kabul etmeyecektir.”

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
EXPO 2016’da şok olay

EXPO 2016’da şok olay

30 Haziran 2015
342
Fenerbahçe Yanal’a çarptı

Fenerbahçe Yanal’a çarptı

7 Şubat 2015
342
Kediler evlendi!

Kediler evlendi!

24 Ocak 2015
813

%d blogcu bunu beğendi: