Cinayete teşebbüsten aranan zanlı saklandığı ahırda yakalandı

Mersin İdmanyurdu Kasımpaşa’yı bozguna uğrattı

Vapurda kısa süreli korku yaşandı!

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 25. yıl dönümü

Nepal’de son dakika!

Gündem 27 Nisan 2015
305

Nepal’de cumartesi günü meydana gelen 7.9 şiddetinde zelzelenin akabinde hayatını kaybedenlerin rakamının 3 bin 326’ya yükseldiği açıklandı.

Nepal’in başili Katmandu’da cumartesi günü 7.9 şiddetinde meydana gelen zelzele neticesinde hayatını kaybedenlerin rakamı artmaya devam ediyor. Nepalili tesirliler tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede zelzelenin akabinde ölü rakamının artmaya devam edeceğini kaydedilerek, şu ana kadar en az 3 bin 326 kişinin hayatını yitirdiği, 6 bin 500 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Deprem nedeniyle Nepal’in yanı sıra komşu ülkeler Çin ve Hindistan’da da can kayıpları yaşandı. Deprem merkezinde bulunan binalar kullanılamaz hale gelirken, çevre ülkelerden gelen arama kurtarma personelleri bölgede çalışmalara hız verdi. Korkunun hakim olduğu bölgede, yurttaşlar yıkıcı zelzelenin akabinde ikinci geceyi de sokaklarda geçirdi.Tesirliler, zelzelenin son 80 yıl içinde yaşanan en şiddetli zelzelelerden biri olduğunu ifade ederken, bölgede artçı sarsıntıların olduğunu kaydetti.

Cumartesi günü Nepal’in başili Katmandu’nun 81 km kuzeybatısında 7.9 şiddetinde meydana gelen zelzele meydana gelmişti. 30 saniye ile 2 dakika arasında süren zelzele komşu ülkeler Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te de hissedilmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: