Oyun havalarıyla coşturdu

Türkiye güvende değil

Facebook kullananlar dikkat!

Tüp bebek hakkında önemli açıklama

Mustafa Destici: ‘Papa cesaret…’

Gündem 20 Nisan 2015
276

Saadet Partisi (SP) ile Milli İttifak yaparak tek çatı altında genel seçimlere giren Büyük Birlik Partisi (Büyük Birlik Partisi) Genel Başkanı Mustafa Destici, Papa’nın sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı izahların ülkeyi yönetenlerin özür izahıyla ellerini güçlendirdiğini dedi. Destici, “Papa bugüne kadar böyle bir izah cesaretinde bulunamamıştı. Avrupa Parlamentosu buna benzer bu şiddette bir karar alamazdı. Ama siz Türkiye’yi yönetenler olarak özür mahiyetinde bir takım cümleler kurarsanız ve bu cümlelerle karşınızdakilerin ellerini güçlendirirsiniz.” dedi.

SP Genel Başkanı Profesör Doktor Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Kayseri’deki milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı. Aday tanıtım toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen iki önder, izahlarda bulundu. Milli ittifakla ilgili eleştirilere yanıt veren Mustafa Kamalak, “Büyük Birlik partimiz ile Saadet Partimiz beraber oldu ve milli ittifak oluşturduk. Milli ittifak aziz milletimize yakışır. Niçin ittifak. Soruyorlar. Kime karşı ittifak diye. Biz kimseye karşı ittifak kurmadık. Falan kişiye, falan partiye falan kesime karşı diye beraber olmuş değiliz. Biz ülkenin problemleri için çözmek için beraber olduk. Milletimizin sıkıntılarını giderebilmek için ittifak yaptık. Türkiye’miz tarihinde olmadığı kadar dış borç yüküyle karşı karşıyayız. Türkiye coğrafyasında yapı tek başına pozisyona düşürüldü.” dedi.

Avrupa Birliği Parlamentosu Türkiye’yi soykırım yapmakla suçladığını ve bu suçlamalara karşı olduklarını dile getiren Kamalak, “Emeklilerimizin, çalışanlarımızın, işçilerimizin mağduriyetini biliyoruz. Onları çözmek için beraberiz. 11 milyon gencimize iş bulabilmek için yola çıktık. İçinde bulunduğumuz dar boğazdan, sıkıntılı pozisyondan ülkemizi çıkartabilmek için buluştuk. İnşallah milletimizin de desteği ile bu sorunları, ülkemizin karşı karşıya olduğu engelleri aşacağız. Türkiye’nin çözemeyeceği gideremeyeceği hiçbir sorunu yok. Yeter ki işin ehli insanlar kadrolar göreve gelsin. Bundan akabindeki mücadelemiz milli iktidar için olacaktır. Dualarınızı bekliyoruz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, milli ittifak kararının verilmesinde emeği geçen âleme teşekkür ederek başladığı izahında, kendilerinin milletin arzusunu yerine getirdiklerini dedi. Destici, şunları dedi: “Her gittiğimiz yerde milli manevi değerlere bağlı ve bu değerlerle siyaset yapanlar, kendi çıkarları için değil, partisinin çıkarları için değil de mazlum ve şuanda mağdur Türk İslam coğrafyasının sorunlarını çözmemizi isteyen milletimizin isteğini yerine getirdik. Tarihimizin misyonumuzun bize verdiği sorumluluktan kaçamazdık. Bu milli ittifak daha geniş olmasını istedik. Bunun için her şey yaptık. Şart koşmadık. Talepte bulunmadık. Neden Türkiye’mizin içinde bulunduğu sıkıntılar süreç bizi bunlara itti. Pırıl pırıl kadrolara sahip iki partimizin adayları ülkemizin bütün sorunlarını çözecek pozisyonda ve bu kadrolar buluştu.”

SORUN VAR

Türkiye’nin içinde bulunduğu pozisyonu özetleyen ve ağır büyük sorunları olduğunu anlatan Mustafa Destici, konuşmasını şöyle devam etti:
“Türkiye’nin terör, ekonomi, yoksulluk, yolsuzluklar, iç politikalardaki gelişmeler endişe verici. İstanbul’dan tutunda Avrupa Parlamentosundan çıkan karar, Papa’nın yaptığı izahlarla Türkiye’yi yönetenlerin ülkemizi ne hale getirdiğini görüyoruz. Papa bugüne kadar böyle bir izah cesaretinde bulunmazdı. Avrupa Parlamentosu buna benzen bu şiddette bir karar alamazdı. Ama siz Türkiye’yi yönetenler olarak özür mahiyetinde bir takım cümleler kurarsanız ve bu cümlelerle karşınızdakilerin ellerini güçlendirirsiniz.”

ADALET ZEDELENDİ

Açıklamalarına devam eden Mustafa Destici, adalet sisteminde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, “Hiçbir devirde adalet sistemine güven bu kadar zedelenmemişti. Bunların hepsinin çözümü var. Nasıl mı? İki parti bu sorunları çözebilecek güçte ve beceriye sahip. İnşallah partilerimiz güçlü bir şekilde meclise girecek ve ülkemizin her alanda yaşadığı sorunları çözecektir. Bizim bu işbirliğimiz Türk demokrasisi içinde bir adım ve örnektir. İleri demokrasi ile yönetilen Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede yasal olarak seçim öncesinde partiler birleşebiliyor. Koalisyon hükümetler kuruyorlar. Bu ülkelerde ekonomilerinin çok güçlü olduğunu ve adalet sistemlerinin köklü olduğunu görüyoruz. Uzlaşma noktasında da çok iyi olduklarını görüyoruz. Biz bir çığır açtık ve bu ülkemiz adına örnek olacaktır.” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: