Ülkücülere büyük iftira

Denizli Servergazi Lisesi öğrencileri IYIPO’da şov yaptı

Başarılı öğrencilere hediye sürprizi

Facebook’a dislike butonu geliyor!

Murat Dalkılıç nerede ?

Magazin 1 Şubat 2015
395

Geçtiğimiz gün yeni klip çekimlerini bitiren Murat Dalkılıç, önceki gün ise soluğu Paris’te aldı. Bir erkek arkadaşıyla Fransa’ya gittiği öğrenilen popçunun burada moral depolayıp 10 gün sonra Türkiye’ye döneceği söyleniyor.

MURAT DALKILIÇ KİMDİR ?

7 Ağustos 1983’de İzmir’de doğdu. Dalkılıç Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu.

BASKETBOLCU OLMAYA KARAR VERDİ

Kuşadası’nda orta öğretimi yıllarında sosyal faaliyetlere eğiliminden dolayı derslerini bile aksatan Murat Dalkılıç o dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu.

15 YAŞINDA İLK MÜZİK GRUBUNU KURDU

15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Kuşadasıspor’da profesyonel basketbolcu olduğunda daha 17 yaşındaydı. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi.

ÇIKIŞ PARÇASI KASABA

Müzik kariyerine ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başlayan Murat, çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol katetti . İzmir’in gece hayatındaki en önemli clublarından sonra bütün Türkiye’de önemli clublarda sahne programlarına devam etti. İlk albümü Kasaba ile 2008 senesinde profesyonel anlamda müzik sektörüne giren Dalkılıç bu yıllar içinde dinleyicinin sevgisini kazandı. 2012 mayıs ayında çıkarttığı 2.albümü olan Bir Güzellik Yap ile çıktığı, yaklaşık 4 ay süren Türkiye turnesinde sanatçıyı yaklaşık 2 milyon kişi dinledi.

EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Murat Dalkılıç bu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: