Türkiye’de Google kapatıldı mı? Google’ye erişim engellendi mi?

Fenerin imdadına penaltı yetişti

Diyarbakır uçağında bomba paniği

Bombacıyı parmak izi yakalattı

Mudanya sahili değişiyor

Gündem 15 Mayıs 2015
333

300 kmlik sahil bandına sahip Bursa’nın gerçek anlamda turizm şehri olması için planlanan uğraşların ilki olan Mudanya Sahil Düzenleme Projesi’nin temeli, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından atıldığı öğrenildi.

TURİZM ŞEHRİ OLACAK

Kısa zamanda bitirilecek projeyle Mudanya Mütareke binasından BUDO iskelesine kadar olan 1 kmlik bantta 32 bin metrekarelik alanın liman iline yakışır şekilde baştan sona düzenleneceğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha akabinde tüm sahil bantlarında uygulanacak birbirinden işlevsel projelerle Bursa’nın gerçek anlamda turizm ili kimliğine bürüneceğini ifade etti.

KATILIM YOĞUNDU

Mudanya Sahil Düzenleme Projesi’nin temeli için mütareke binası yanında tören yapıldı. Halkın büyük ilgi gösterdiği törene Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Milletvekili İsmet Su, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da katıldı.

ALGI KIRILIYOR

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yıllardır beklenen bir projeye startı verdikleri için mutlu olduklarını dedi. 115 kmlik deniz, 170 kmlik de göl sahil bandına sahip olan Bursa’nın Ankara’daki stratejik planlarda sahil ili olarak yer almadığını, Bütünşehir Yasası’ndan aldıkları güçle sahillerde dönüşüm başlatarak bu algıyı kırmak istediklerini dile getiren Başkan Altepe, “Nasıl Uludağ kış sporlarıyla stratejik planlara konduysa, Mudanveya sahilleriyle stratejik planlara girecek. Bursa’nın sahil ili olduğu algısı oluşmaya başlayacak. Bu proje de bunun ilk adımı oluyor. Mütareke binasıyla BUDO iskelesi arasındaki kesimin dönüşümünü, yaklaşık 20 milyon TL’lik yatırımla başlatmış bulunuyoruz. Bursamız, sahil ili Mudanyamız, insanımız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HEDEF BELLİ

Başkan Altepe, tüm sahil bandında uygulanacak projelerle Bursa’nın geçen günya çapında plajlara, turizm imkanlarına kavuşacağını ifade etti. Başta Mudanya olmak üzere İznik ve Uluabat’ta yapılacak uğraşların ses getireceğini, tüm sahillerin farklı özelliklerde birer liman ili kimliğine bürüneceğini kayıt eden Başkan Altepe, “Bugünkü çalışma da özellikle Mudanya halkının büyük beklentisiydi. Sadece Mudanya’yla yetinmeyeceğiz. Bursa hudutları içinde bulunan tüm sahil bandını yenileyerek, kumsalları düzenleyeceğiz. Marinalar, barınaklar oluşturarak, turistik gemilerin yanaşacağı iskeleler kuracağız. Turistik tesisleri ve su sporlarının canlandırılması da proje kapsamında gerçekleşecek. Tüm çalışmalar tamamlandığında, geçen günya çapında kaliteli bir turizm ili olacağız” dedi.

YENİDEN YAPILACAK

Başkan Altepe, Mudanya Sahil Düzenleme Projesi kapsamında Mütareke binasından BUDO iskelesine kadar olan 1 kmlik bantta 32 bin metrekarelik alanın düzenleneceğini kaydetti. Proje kapsamında inşaat alanına 20 ila 30 metre genişliğine sahip yürüyüş yolları, yeşil alanlar, bankalar, kafeler, büfeler, gölgelikler, WC, otopark ve değişik özelliklerde zemin kaplamaları uygulanacağını söyleyen Başkan Altepe, mütareke binasıyla jandarma iskelesi arasına yarım km uzunluğuna sahip 4200 metrekarelik seyir terası yapılacağını ifade etti.

TEBRİK ETTİ

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise, sağlıklı birey için sağlıklı şehirler kuran Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Temeli atılan projeyle Mudanya’nın çok farklı vizyonlar yakalayacağını, sahil bandı ve turizm imkanlarıyla beldenin geleceğini çok daha güçlü planlayacağını vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, “Türkiye’nin Sağlık Bakanı olarak Bursa’nın bütün dinamiklerine proje üreten, yaptığı çalışmalarla Yeşil Bursa kimliğini, sahil ili kimliğini tekrar oluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ile çalışma ekibini tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu proje, Mudanya’nın çehresini değiştirecek ve zenginliğine zenginlik katacak” dedi.

EKİBİ KUTLUYORUM

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da, yapılacak projenin çağdaş Mudanya’yı daha da çağdaş haline getireceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Bütünşehir Yasası’ndan aldığı güçle göl ve deniz sahillerini yeniden planlayarak Bursa’yı gerçek anlamda turizm ili kimliğine kavuşturmak için çalıştığını vurgulayan Karaloğlu, “Onlardan biri de Mudanya Sahil Düzenleme Projesi’dir. Projeyi başlatan Başkan Altepe ve ekibini kutluyorum” sözlerini dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış konuşmalarında söz alan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, projenin Mudanya’nın değerini ikiye katlayacağını belirtti. Çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesi dileğinde bulunan Türkyılmaz, sahil düzenleme projesinin Bursa ve Mudanya il konseylerinde tartışılarak onaylanmasına imkan tanıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde projenin temeli, protokol üyeleri tarafından atıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Yine bir işçi ölümü

Yine bir işçi ölümü

3 Mayıs 2015
313
Kosova’da 23 Nisan coşkusu

Kosova’da 23 Nisan coşkusu

20 Nisan 2015
368
Rekorun adı: C.Ronaldo

Rekorun adı: C.Ronaldo

3 Mayıs 2015
325
Suriyeli kendini astı!

Suriyeli kendini astı!

2 Şubat 2015
366

%d blogcu bunu beğendi: