Galatasaray’da Muslera problemi

Abdülkadir Aksu hacklendi

Bakan’dan öğretmenlere müjde

”Bi Dünya Eğlence” için gün sayılıyor

Minibüsçüler kontağı kapattı !

Gündem 27 Ocak 2015
360

Minibüslerini yol kenarına tek sıra halinde park ederek, kontak kapatan minibüsçüler burada bekleyişlerini sürdürüyor. Minibüsçüler, haklarını aramak adına bu eylemi yaptıklarını söylediler.
Minibüsçülerin eylemine destek veren Halkalı Kamyon, Kamyonet, Otobüs, Minibüs ve Şoförler Odası Başkanı İbrahim Yılmaz, Küçükçekmece’de yeni bir hat açılması kararının keyfi olduğunu ifade etti.

 

AYNI KARAR DAHA ÖNCEDE ÇIKMIŞTI

Yılmaz, “Küçükçekmece bölgesinde 6 hat üzerinde yaklaşık 250 minibüs çalışıyor. Bizim mücadelemiz 2011 yılından bu yanadır. Daha önce aynı karar 3 kere iptal edildi. Ancak bu dördüncü kez oluyor. Bu karar bir mağduriyet, ya da olmazsa olmaz neticesinde çıkmıyor. UKOME yetkililerine defalarca durumu bildirmemize rağmen bize kararın uygulanacağını söylediler. Eğer hak hukuk yoksa bizde Allah’a sığınarak buraya geldik. Burada bu kadar esnaf perişan, yolcu perişan. Mağduriyetimizin giderilmesi için çare arıyoruz” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da seslenen Yılmaz, “Biz sayın Topbaş’ın samimiyetine, kişiliğine ve başkanlığına inanıyoruz. Bizim sorunumuz kendisine intikal ettiğinde çözeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

EYLEMLER DEVAM EDECEK

Küçükçekmece-İkitelli hattının durak temsilcisi Fırat Danışman ise durakta çalışan bütün minibüsçüler birlikte eyleme destek verdiklerini belirterek, “Bizim hat üzerinde aynı yolcu paylaşacak şekilde Halkalı’dan Kanuni’ye kadar aynı güzergah üzerine yeni bir hat açıldı. Bu hat durdurulana kadar biz eylemlerimize devam edeceğiz. Yolcularımız da mağdur oluyor bunun tek sorumlusu UKOME’dir” dedi.

Öte yandan Mehmet Akif Ersoy Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen bazı vatandaşların minibüslerin çalışmaması nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşadıkları görüldü. İETT otobüslerinde yoğunluk yaşanırken, bazı vatandaşların taksileri tercih ettiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: