Seçim beyannameleri seçmeni nasıl etkiledi?

Cangele’nin eşi hayatını kaybetti

İngiltere’ye ikinci bebek geliyor!

Light gıdalar kilo aldırır mı?

MHP’li Milletvekili öyle birşey dedi ki!

Gündem 4 Şubat 2015
308

İstanbul MHP Milletvekili Celal Adan’ın açıklamaları:

İç Güvenlik Paketi ile Türkiye’yi polis devletine götürdüğünü ileri süren Adan, “AKP iktidarının getirip önümüze koyduğu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmeye başlanacak İç Güvenlik Paketi, Türkiye’yi polis devletine götürmektedir, güvenlik ihtiyacının gerekleri amaçlanarak hazırlanmış bir paket değildir. Bu paket, milletimizin değil AKP iktidarının güvenliğini sağlamak için hazırlanmıştır.

İTAAT ETMEYE ZORLUYORLAR

AKP iktidarının yapmaya çalıştığı şey, tam anlamıyla insanlarımızın içine korku salmak, onları kendi iktidarlarına koşulsuz biçimde itaat etmeye zorlamaktır. Hiç kimse bizi de, Türk milletini de kandırmaya çalışmasın. Bu yasa, teröristle mücadele için değil, Türk milleti ile mücadele için düzenlenmiştir. Zaten teröristler her gün, gece gündüz yüzleri kapalı veya açık biçimde, rahatça gösteri yapmaktadır. Teröristler yollarda kimlik kontrolü yapmaktadırlar. Milletimize, egemenliğimize hakaret etmektedirler. Bu nedenle, bu yasanın bölücülerle mücadeleyi kolaylaştıracağını hiç kimse bize söylemesin. Bu yasa AKP’yi protesto edenleri ezmek, yok etmek, sindirmek için çıkarılmak istenmektedir” diye konuştu.

POLİSİMİZ AKP’YE BAĞLANMAK İSTENMEKTEDİR

İç Güvenlik Paketi’ni eleştiren Adan, “Millete değil AKP’ye hizmet eden bir kolluk kuvveti düzeni getirilmektedir. Tarafsız olması gereken, milletin olması gereken Türk polisi AKP’nin emir kuluna dönüştürülmektedir. Polisimiz siyasallaştırılmak ve AKP’ye bağlanmak istenmektedir. Türk jandarması siyasetin emrine verilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en önemli unsurlarından olan jandarmanın, siyasete bulaştırılmasının sonuçları felaket olacaktır. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki; Türk polisi ve Türk jandarması AKP’nin emrine ve insafına terk edilemez” ifadelerine yer verdi.

AKP HÜKEMETİNİN AYARI BOZULMUŞTUR

Adan, “AKP iktidarının bilinç altında halen daha Gezi protestolarının korkusu vardır. Gezi olayları AKP iktidarının kimyasını, ardından gelen 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları, AKP hükümetinin ayarını bozmuştur. Hem kimyası hem ayarı bozulan Hükümet, kendi güvenliği için, ayakkabı kutularının güvenliği için akla gelmez, insafa sığmaz yöntemlerle herkese korku salmaya başlamıştır. Bu yasa güvenlik değil, korku salma yasasıdır. AKP’nin nezdinde kendinden olmayan herkes şüphelidir. Kişi özgürlüğü, ifade özgürlüğü, haberleşme özgürlüğü, basın özgürlüğü ve hukuk devletinin temel ilkeleri rafa kaldırılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Mağdur çifte müjdeli haber

Mağdur çifte müjdeli haber

30 Nisan 2015
345
Kuyt 3. penaltıyı kaçırdı

Kuyt 3. penaltıyı kaçırdı

9 Kasım 2014
357
Çılgın Sedat ucuz kurtuldu

Çılgın Sedat ucuz kurtuldu

16 Nisan 2015
354
Tatile geldi Müslüman oldu

Tatile geldi Müslüman oldu

5 Mayıs 2015
323
PMYO’da son dakika!

PMYO’da son dakika!

8 Ocak 2015
415
Genç başkan tutunamadı

Genç başkan tutunamadı

16 Nisan 2015
324

%d blogcu bunu beğendi: