Kerem Bursin film setinde konuştu

Ronaldinho Türkiye’ye mi geliyor ?

Engin Hepileri evleniyor !

Kadınlardan Değer Deniz protestosu

MHP’li adaydan şehitlik ziyareti

Gündem 21 Nisan 2015
310

Milliyetçi Hareket Partisi (Milliyetçi Hareket Partisi) Sivas milletvekili adayı Muammer Demirci, seçim uğraşları kapsamında Suşehri beldesi’ne geldi. 71 Türk askerinin 1915’te Ermenilerce şehit edildiği Yeşilyayla köyüne gelerek buradaki şehitliği ziyaret eden Demirci, kendilerinin Ermeni soykırımı ile suçlandığını belirterek, “Bizi suçlayanlar, Ermeni çetelerinin silahsız Türk askerlerine yaptıkları katliamı görsünler.” şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas 3’üncü sıra milletvekili adayı Muammer Demirci, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi gerçekleştirdiği uğraşları nedeniyle Şuşehri beldesi’ne geldi. Milliyetçi Hareket Partili Demirci ve beraberindekiler daha akabinde beldeye bağlı Yeşilyayla köyüne geçerek, 10 Şubat 1915 tarihinde 71 Türk askerinin Teğmen Nuri Efendi komutasında Erzurum’a giderken Ermenilerce şehit edildiği alana geldi ve buradaki şehitliği ziyaret etti. Kendisi tarafından buraya yaptırılan şehitlik anıtı ve temsili mezarların bulunduğu alanda dua eden Demirci, daha akabinde basın mensuplarına izahda bulundu.

“BİZİ SUÇLAYANLAR, GELSİNLER KATLİAMI GÖRSÜNLER”

AK Parti hükümetini eleştiren Demirci, Türk askerinin Ermenilere karşı nefsi müdafada bulunduğunu belirterek, “Ermeni soykırımından bahsediyorlar. Parlamentolarında Ermeni soykırımını onaylıyorlar. Yeni yaptığımız sarayın ilk konuğu Papa, Ermeni soykırımından bahsediyor. Başbakanımız Ermenilerin acılarından bahsediyor. Hepsi bizi Ermeni soykırımıyla suçluyor. Evet 1915’te bir şeyler olmuştur. Osmanlıya 3 cepheden savaş açılmış, ordu tamamen savaştayken iç güvenlik zafiyetinden yararlanan Haçlılar, Ermeni çetelerini silahlandırarak Anadolu’da katliamlar başlatmışlardır. Köyleri yakıp yıkmışlar, iç savaş çıkartarak Osmanlıya ihanet etmişlerdir. Türk milleti de bu tür zulüm ve katliamlara karşı nefsi müdafaa hakkını kullanarak savunma yapmışlardır. Bizi soykırımla suçlayan kendini bilmezler, gelsinler Suşehri Yeşilyayla köyünde 1915 senesinde Ermeni çetelerinin silahsız Türk askerlerine yaptıkları katliamı görsünler. 71 Türk askeri Ermenilerce katledilerek buraya gömülmüş. Bizi suçlayanlar şimdi gelsinler bu katliamı görsünler. Bu zulüm karşılıksız kalmayacaktır. Bu zulümlere karşı susmayacağız. Zulümlere karşı susanlar dilsiz şeytanlardır, biz dilsiz şeytan olmayacağız.” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Flamingoyu tüfekle vurdular!

Flamingoyu tüfekle vurdular!

24 Şubat 2015
302
Saçlar neden beyazlar?

Saçlar neden beyazlar?

29 Kasım 2014
339
Uzaylıya ateş açtı!

Uzaylıya ateş açtı!

4 Ocak 2015
324
Slaven Bilic istifa ediyor

Slaven Bilic istifa ediyor

23 Mart 2015
308
Galatasaray zor kurtuldu!

Galatasaray zor kurtuldu!

1 Şubat 2015
376
Ehliyet taşımaya son!

Ehliyet taşımaya son!

13 Aralık 2014
259

%d blogcu bunu beğendi: