Kamyon 50 metrelik uçuruma yuvarlandı! 1 kişi öldü

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden Ermenek’e destek kermesi

Kulüp başkanı kaleye geçti!

KPSS soruşturmasından son durum

MHP aday adayı Ramazan Kıvrak bozkurt işaretini karıştırdı

Gündem 18 Mart 2015
380

Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı olan Ramazan Kıvrak, MHP’den Muğla milletvekili aday adaylığı açıklamasını Fethiye İlçe binası önünde gerçekleştirdi.  Yaklaşık 200 kişinin katıldığı aday adaylık açıklaması, Ramazan Kıvrak ve MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay’ın Yörük ateşi yakmasıyla başladı. Saz ve sipsi dinletisinin yapıldığı açıklama sırasında Ramazan Kıvrak’a, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Abdullah Küçükbozbaş tarafından parti rozeti takıldığı görüldü.

YÖRÜKLER MİLLİ MÜCADELEDE ÖN SAFLARDA GÖREV ALDI

Açıklama yapan Ramazan Kıvrak: “Bugüne kadar bizim atalarımız 135 devlet kurdu. Yörükler milli mücadelede ön saflarda görev aldı. Yepyeni bir devlet kurdu. Bu devletin adına ‘Türkiye’, bu bayrağın adına ‘Türk bayrağı’, bu milletin adına ‘Türk milleti’, bu dilin adına ‘Türk dili’ dediler. Bunu asla unutmayacağız. Bizler Toroslar’dan ateşi yaktık. Ateş de var, çadır da var. Şimdi desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu.

BOZKURT İŞARETİNİ KARIŞTIRDI

Açıklamaların ardından Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay ve beraberindekilerle basına poz veren Ramazan Kıvrak’ın MHP’nin simgesi bozkurt işaretini rockçıların kullandığı işaretle karıştırması dikkat çekti. Kıvrak’a destek için törene Yörük kıyafetiyle katılan bazı partililerin de bozkurt işaretinini doğru yapamadığı gözlendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen yıllarda katıldığı bir televizyon programında ülkücü camianın simgesi bozkurt işaretiyle rockçıların kullandığı işaretin sık sık karıştırıldığını anlatarak, işaretin doğrusunu uygulamalı gösterdiği hatırlanıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: