Saçlar neden beyazlar?

Erzurum’da talebeler projeleri sergiliyor

OR-Gİ Havalimanı’na ek ödenek müjdesi

Gaziantep’te sahte deterjan operasyonu!

Mesir Festivali coşkusu başladı

Gündem 21 Nisan 2015
335

Manisa 475. Uluslararası Mesir Festivali, kortej yürüyüşü ile başlarken, akabinde ise Solo Türk F-16 savaş uçağının gösterisi büyük heyecana sahne oldu. 

475. Uluslararası Mesir Festivali ‘Mesir Korteji’ yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşe Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Milliyetçi Hareket Partili Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ak Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, sivil toplum örgütleri, kurum müdürleri ile siyasi partilerin il başkanları katıldı. Yürüyüşten önce protokol üyeleri, Valili binası önünde kortej yürüyüşüne katılan türlü ülkelerden gelen halk dansları topluluklarını, Mehter Takımı’nı karşıladı. Protokol üyeleri daha akabinde kortej ile beraber valilik binası önünden halkı selamlayarak Moris Şinasi Çocuk Hastanesi Kavşağı’na kadar yürüdü. Kortej yürüyüşünde festival kapsamında Manisa’ya türli ülkelerden gelen yabancı halk dansları grupları çekti.

Yürüyüşün akabinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 6 bin Manisalılara pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, kullandığı Solo Türk F-16 savaş uçağı ile gösteri yaptı. Yerden 30 metre yükseklikte 5 kmye dik tırmanmasıyla Manisalıların yüreklerini ağza getiren Solo Türk F-16 Savaş uçağı 20 manevra yaparak izleyenleri büyüledi. Saatteki hızı 2 bin km olan Solo Türk Uçağı’nın Manisa semalarındaki gösterisi kimi zaman yürekleri ağza getirirken, kimi zamanda heyecan yaşanmasına neden oldu. Gösterisi esnasında mikrofon aracılığı ile Manisalılara seslenen pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, kendisini izleyenlerden yoğun alkış aldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: