Lösemi hastaları artık çaresiz değil

Kartepe Belediye’sine büyük taktir!

Türkiye’nin ilk türbanlı hakemi maç yönetti!

Yök’e yeni başkan

Mehtap Zengin kimdir: 2. Mehmet Pişkin vakası! Trans Mehtap Zengin’in intihar videosu!

Gündem 4 Ocak 2015
1.282

Trans birey Mehtap Zengin dün gece boğaz köprüsünden atlayarak hayatına son verdi. 1992 doğumlu olduğu öğrenilen Mehtap Zengin’in ( Eylül Cansın) hayata isyanı ve neden intihar ettiğini anlatan son görüntüleri yürekleri dağladı. Mehtap Zengin kişisel Facebook profilinden – https://www.facebook.com/profile.php?id=100008552703409&fref=ts – bu videoyu yayınladı. Video bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. 

22 yaşındaki transeksüel Mehtap Zengin, dün gece bir video yayınlayarak intihar edeceğini duyurdu. Boğaz Köprüsü’nden atlamaya gidiyorum diyen gencin, son sözleri; ”Yapamadım, izin vermediler!” oldu. Zengin, “Herkesi vicdanıyla baş başa bırakıyorum, ben artık yapamıyorum…” diyerek arkadaşlarından ve çevresinden destek görmediğini belirtti ve küçük köpeğini annesine vasiyet ederek; “Anne lütfen benim yerime ona bak” dedi. Ayrıca Mehtap Zengin videoda; “Şu an 24 yaşında olmam lazım ve ben 24 yaşımı sonlandırıyorum. Herkesi öpüyorum. Yapamadım. Yapamadım çünkü; insanlar bana izin vermedi. Çalışamadım. Bir şeyler yapmak istedim, yapamadım. Bana çok engel oldular. Beni çok mağdur ettiler. Anladınız mı? Herkesi Allah’la baş başa bırakıyorum ve şu an Boğaziçi Köprüsü’ne gidiyorum. Yarın beni gazetelerin 3. sayfasında görürsünüz.” sözlerine yer verdi.

Olay saat 03:30 sıralarında gerçekleşti. Zengin’in köprü korkuluklarına çıkması ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevkedildi. Polis, kendisini köprüden aşağıya bırakmak isteyen Mehtap Zengin’i ikna etmek için çalışmalara başladı. Deniz polisine ait bir tekne de köprünün bulunduğu alana gelerek güvenlik önlemi aldı. Polis memurları tarafından ikna edilemeyen Zengin, kısa bir süre sonra kendisini aşağıya bıraktı. Büyük bir hızla denize düşen Zengin’i aşağıda bekleyen deniz polisi teknesi tarafından sudan çıkartılarak Ortaköy İskelesi’ne getirildi. Burada hazır bekleyen sağlık ekipleri Mehtap Zengin’in yaşamını yitirdiğini belirtti. Mehtap Zengin’in cenazesi olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na sevkedildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: