LG G4ün kamerası nasıl olacak

Recep Tayyip Erdoğan’a büyük hakaret

Kamkat meyve vermeye başladı

Beşiktaş’ın yeni transferi itiraf etti!

Mehmet Müezzinoğlu Balıkesir’de temel attı

Sağlık 11 Mayıs 2015
252

Balıkesir’in Havran beldesinde 25 yataklı hastane inşaatının temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “36 bin yatak kapasiteli 226 tane hastanenin inşaatının devam ettiği Cumhuriyet devrinde böyle bir devir yok” diye konuştu.

HAYIRLI OLSUN

5 bin 500 metrekare alanda, 2 katlı ve 25 yataklı olarak inşa edilecek, 7 milyon 495 bin TL’ye mal olacak Havran Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Öncelikle burada Ali Aydınlıoğlu milletçe gönülden teşekkür ediyorum. Yaklaşık bir yıldır bana Havran’a hastane, Havran’a hastane diye konuştu. Biz de çevrede yakın bir hastane olmasına karşın Havran’ın buradaki dinamiklerine beldemize 25 yataklı oldukça modern bir hastane. İnşallah açtığımızda da ileri teknoloji ile donatacağımız bir hastaneyi yapma kararı verdik. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz” şeklinde durumu özetledi.

DOLAN BABAM DOLAN

Temel atma töreninde halka seslenen Müezzinoğlu, “Birileri bu milleti daha önceleri hastane kapıları önünde süründürüyordu. İnim inim inletiyordu. SSK’lı isen SSK’ya, Bağ-kur’lu isen buraya, emekli isen şuraya, memursan buraya, öğretmensen şuraya, polis memuru ise buraya, elinde vizite kağıdı, dolan, dolan babam” diye konuştu.

BİZDE DE VAR

Bakan Müezzinoğlu, “AK Parti ile milli irade kendini tespit etti. Milli irade buluştu, millet buluştu. Peş peşe hizmetler geldi. İşte yollardan geliyoruz. Otobanlar, duble yollar, tünel geçitler, tüp geçitler, havaalanları, Almanya’da şu varmış, bu varmış demiyorsunuz. Almanya’da olan bizde de var. İngiltere de şu varmış, demiyorsun. İngiltere’de olan bizde de var. Daha iyisini, daha gelişmişinin peşinde koşuyoruz. Sağlık Bakanlığı olarak, 226 tane hastanenin inşaatını başlatmış, devam ediyoruz veya bitmek üzere. Bunlardan biri de Havran Devlet Hastanesi. İnşallah en kısa müddette tamamlayacağız” dedi.

HİZMETE GİRECEK

Yatak kapasitesi artışına da değinen Müezzinoğlu, “36 bin yatak kapasiteli 226 tane hastanenin inşaatının devam ettiği Cumhuriyet devrinde böyle bir devir yok. Bu 226 tane, 36 bin yatak kapasiteli hastane iki yıl içerisinde bu milletin hizmetine girecek. Diğer taraftan kamu-özel iş birliği ile 26 bin yatak kapasiteli hastane, önümüzdeki yıl içinde hizmete girecek. 36 bin artı, 26 bin toplam baktığımızda 60 bin yatak kapasitesinin üstünde hastane hizmete girecek” dedi.

KURDELE KESTİ

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu daha akabinde Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ile beraber temele ilk çimentoyu atarak kurdeleyi kesti. Bakan Müezzinoğlu daha akabinde yurttaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek beldeden çıktı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: