Yavru balıkları böyle üretiyorlar

İrem Derici isteğini açıkladı!

Rektör Muzaffer Elmas sosyal medyayı salladı

“Ben konuşursam yer yerinden oynar!”

Mehmet Müezzinoğlu Almanya’dan mesaj verdi

Gündem 7 Mayıs 2015
275

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, genel seçimlerde yurtdışında yaşayan yurttaşları sandığa gitmeye davet etti.

SEÇİMLER FIRSAT 

Müezzinoğlu, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyonda yaptığı konuşmada, genel seçimlerin bir fırsat olarak algılanması gerektiğini belirterek, “Türkiye’deki siyasi parti beni ne ilgilendirir veya Türkiye’deki siyaset beni ilgilendirmez demeyeceğiz” kelimesini kullandı. Oy kullanmanın sorumluluk, görev ve borç olduğunu anlatan Müezzinoğlu, “Gideceğiz, elimizi vicdanımıza koyacağız, aklımızla analizimizi yapacağız, A, B, C tercihimizi yapacağız. Ama 1. şart gitmek. Gitmeliyiz ve tercihimizi kullanmalıyız” şeklinde durum değerlendirmesi yaptı.

VERİLECEK MESAJ ÖNEMLİ

Konuşmasına devam eden Müezzinoğlu, sözlerini devam etti: “Burada vereceğimiz mesaj Türkiye’ye verdiğimizin ötesinde Alman hükümetine, Alman toplumu oluşturucularına, yarın Almanya’daki gücünüze ve dinamiklerinize vereceğiniz mesaj açısından çok önemli ve çok değerlidir. Yalnız Türkiye için kullanmıyorsunuz oyu. Almanya’ya verilecek mesaj veya Avrupa’ya verilecek mesaj gelecek kaderinize tesir edecek bir alan açısından bir imkan açısından evet bu imkanı biz duyarlılıkla yüzde yüzümüzün de sandığa gittiği bir fotoğrafla verdiğimizde acaba medya bize nasıl bakar? Alman medyası veya Avrupa medyası. Alman siyasileri nasıl bakar? 2-2,5 milyon oyun sandığa gidip de kullanıldığını gördüğünde… Her halde hesaplar masaya farklı yatırılır.” şeklinde konuştu.

HASTANELER GELİŞİYOR

Türkiye olarak sağlık alanında geçen 12 senede farklı dinamikleri onur ve gurur duyacakları boyutuyla sunma başarısını yakaladıklarını dile getiren Müezzinoğlu, “Daha iyisinin, daha güçlüsünün, daha dinamiğinin peşinden koşuyoruz. Şu anda 2002’de nitelikli yatak rakamı, hastanın odasında lavabosu, duşunun olduğu nitelikli yatak rakamı yüzde 6’lardayken şu anda yüzde 43’lere taşıdık. Şu anda kamu olarak 36 bin yatak kapasiteli 226 hastanenin bir kısmı tamamlanmak üzere, bir kısmı da bu yıl ve gelecek yıl tamamlanacak” sözlerini dedi.

KURUMSAL YAPI OLUŞTURULUYOR

Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesiyle ilgili şöyle konuştu:”Sağlık Bilimler Üniversitesi’nin misyonunda ve vizyonunda yurtdışında sağlık eğitimi ve sağlık hizmeti sunma anlayışı var. Hem Türkiye’deki eğitim ve araştırma hastanelerimizin dinamiklerini üniversite dinamiğiyle geliştirme ve onların vizyonlarını geleceğe taşımak hem de farklı farklı ülkelerde eğitim araştırma ve hizmet verme anlayışıyla bu üniversiteyi kurduk. Önümüzdeki 1-2 ay içinde kurumsal yapısı oluşacak.” şeklinde ifade etti.

BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Müezzinoğlu, resepsiyon öncesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) de ziyaret ederek, seçim uğraşları ile ilgili bilgi aldı. Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, bir oyun bile çok değerli olduğunu belirterek, SKM’de görev yapanların bu bilinçle daha çok uğraşlarını istedi. Almanya’da Türkiye’deki seçimin kaderini belirleyecek bir kitle olduğunu kayıt eden Müezzinoğlu, “Bir oy milyonlarca mağdurun ve mazlumun umududur. Çok değerli ve anlamı olan oyların sandığa gitmesini sağlamalısınız. Burada özellikle Seçim Koordinasyon Merkezi çalışanlarına büyük görevler düşüyor” dedi.

ÇÖZÜM GEREK

Müezzinoğlu, Almanya’da artan ırkçı saldırıları nefretle kınadığını vurgulayarak, burada ırkçılığın artan bir trend içinde bulunduğunu, buna Almanya’nın çözüm bulması gerektiğini ifade etti. Almanya’da Türklere karşı yapılacak hatalılara âlemin birlik içinde karşı durması gerektiğini bildiren Müezzinoğlu, “Bize yapılan hatalara hep beraber karşı koyabilmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: