Yağmur Tanrısevsin: ‘Özel hayatla ilgili konuşmayalım’

Trabzonspor Başkanı 3. kez baba oldu

Sahte rakı kurbanlarının sayısı artıyor

Türk askeri Suriye’ye girdi

Meclis’in veri ağına saldırı yapıldı!

Gündem 15 Mayıs 2015
280

Alman Federal Meclisi’ne kimliği bilinmeyen PC korsanları tarafından saldırı yapıldığı ifade edildi Alman Federal Meclisi’nden yapılan izahda kimliği bilinmeyen kişilerin meclisin iç veri ağına saldırdıkları açıklandı. Meclis sözcüsü Ernst Hebeker Federal Meclis ve Federal Enformasyon Teknolojileri Güvenlik Dairesi ‘nden (BSI) uzmanların konuyla ilgili uğraşlarını sürdürdüğünü kaydetti. Açıklamada vukaatla ilgili başka ayrıntıya yer verilmediği görüldü.

HABER DOĞRULANDI

Alman Der Spiegel dergisinin bu konudaki haberi böylece doğrulanmış oldu. Der Spiegel’in internet sitesinde yayınlanan haberde meclisteki IT uzmanlarının, dışarıdan iç veri şebekesine girme teşebbüslerini birkaç gün önce fark ettikleri, neredeyse eş zamanlı olarak iç istihbarat kurumu Anayasayı Koruma Teşkilatı uzmanlarının da bu girişimleri fark edip Meclis İdaresi’ni uyardıkları kaydedilmişti.

YİNE SALDIRMIŞLARDI

Ocak ayı başında da Başbakanlık ve Federal Meclis’in internet siteleri ağır bir hacker saldırısına uğrayarak saatlerce erişime kapatılmıştı. Saldırıyı Ukrayna’dan Rusya yanlısı hacker grubu CyberBerkut üstlenmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: