Eski MİT Bölge Başkanı hayatını kaybetti

Ösym’den açıklama!

Bayhan’dan Deniz Seki’yi kızdıracak sözler

Vücut Geliştirmede Beslenmenin Önemi

Meclis Başkanı bugün belli olacak mı?

Gündem 1 Temmuz 2015
308

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Meclis Başkanı seçmek için oturum başladı… Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda oturumun başladığı öğrenildi. Meclis Başkanı seçimi için geçen gün yapılan ilk iki tur oylamada adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa (367) ulaşılamadığı biliniyor. Bugün yapılacak oylamalar akabinde Meclis, yeni başkanını belirlemiş olması bekleniyor.

İlk turda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan adayları Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 256, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Deniz Baykal 125, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu 81 ve Halkın Demokrat Partisi Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ında 81 oy aldığı belirlendi. Bunun dışında iki oy boş çıktı.

İKİNCİ RAUND

İkinci tur oylamada da adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa ulaşamadı. İkinci turda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan adayları Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 256, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Deniz Baykal 128, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu 80 ve Halkın Demokrat Partisi Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat da 80 oy aldı. Bir oy da geçersiz sayıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: